Poduszki wielofunkcyjne

Poduszki wielofunkcyjne – na dobry początek macierzyństwa

Ułatwiają karmienie, odciążają kręgosłup podczas snu, przynoszą ulgę w bólu tuż po porodzie. Mowa oczywiście o wielofunkcyjnych poduszkach, które świetnie sprawdzają się kobietom podczas ciąży oraz w okresie połogu. Co warto wiedzieć o tych akcesoriach? Na jaką poduszkę się zdecydować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Poduszka, rogal do spania

Poduszka wielofunkcyjna ma wiele nazw, niektórzy określają ją rogalem do spania, inni poduszką do karmienia. Jedno jest pewne, jest to gadżet, który z pewnością warto kupić, będąc w ciąży, świetnie sprawdza się również na początku macierzyństwa. Sekretem wielofunkcyjności tej poduszki jest oczywiście jej kształt, ważną rolę odgrywa też materiał oraz wypełnienie.

Z czego składa się porządna poduszka wielofunkcyjna?

Pokrowiec poduszki musi zostać wykonany z materiałów przyjaznych zarówno małym dzieciom, jak i mamom. Dobrze wybrać taki materiał, który przeznaczony jest dla skór wrażliwych, np. postawić na bawełniane czy welwetowe wykończenie. Tkanina powinna także być sygnowana certyfikatem OEKO-TEX, który świadczy o jej wysokiej jakości.

Co więcej, chcąc kupić polecaną poduszkę wielofunkcyjną, warto sięgnąć po tę, w której zastosowano wypełnienie nazywane mikroperłą styropianową. Surowiec ten wykorzystuje się w poduszkach typowo rehabilitacyjnych. Poddaje się on odpowiednio naciskowi, odciążając konkretną partię ciała. Mikroperła jest dodatkowo bezzapachowa, lekka i antyalergiczna.

Bardzo ważny jest też kształt poduszki, odgrywa on istotną rolę przy zakupie. Standardowe poduszki w kształcie rogali oprócz wspomnianego odciążania kręgosłupa, łagodzą również napięcie w karku oraz ułatwiają karmienie maluszka. Równie popularne są także poduszki w kształcie litery C, które świetnie sprawdzają się podczas snu, gdyż stanowią wsparcie dla górnej części tułowia przyszłej mamy.

Cebuszki – polecane poduszki wielofunkcyjne

Szukając odpowiedniego gadżetu pomocnego podczas karmienia czy odciążającego obolałe mięśnie i stawy, warto zdecydować się na zakup przemyślany i sprawdzony. Szczególnie polecamy poduszki wielofunkcyjne, nazywane również Cebuszkami, które wykonane zostały z wysokojakościowych materiałów. Produkty dostępne są w ofercie sklepu z akcesoriami i ubrankami dziecięcymi Cebababy. Świetnie sprawdzają się zarówno kobietom, będącym w zaawansowanej ciąży, jak i w połogu. Miękki materiał i antyalergiczne wypełnienie sprawiają, że używanie tej poduszki to sama przyjemność.

Poduszka wielofunkcyjna nazywana również rogalem do spania czy też poduszką do karmienia to przydatny gadżet, który sprawdzi się zarówno kobietom w ciąży, jak i będącym w połogu czy karmiącym piersią. Produkt ten warto wykorzystywać podczas snu, gdyż odciąża kręgosłup oraz jest wsparciem dla górnej części tułowia. Ułatwia także karmienie noworodka. Kupując odpowiednią poduszkę, należy zwrócić uwagę na jej wysoką jakość. Szczególnie polecamy tak zwane Cebuszki, które możesz nabyć, korzystając z oferty sklepu Cebababy. Znajdziesz tam sporo wielofunkcyjnych poduszek w różnych wymiarach i kolorach wykonanych z materiałów przyjaznym skórom wrażliwym i dziecięcym.

Shopping Cart