Rządowa pomoc w spłacie kredytu

Rządowa pomoc w spłacie kredytu – przydatna w trudnej sytuacji życiowej!

Kredytobiorcy w Polsce mogą skorzystać z rządowego programu pomocy w spłacie zobowiązań. Rząd zdecydował się na wprowadzenie programu dopłat z racji stale rosnących stóp procentowych i zwiększających się miesięcznych rat kredytów. Chcesz wiedzieć, na czym polega rządowa pomoc w spłacie kredytów? Więcej dowiesz się z tego artykułu.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy w spłacie kredytu hipotecznego, możesz skorzystać
z różnych form wsparcia. Program: rządowa pomoc w spłacie kredytu zakłada kilka opcji odciążenia kredytobiorców hipotecznych, którzy nie radzą sobie ze zwiększonymi ratami kredytów.

Jakie są założenia rządowej pomocy w spłacie kredytów?

Program wsparcia kredytobiorców od rządu powstał w wyniku rosnącej inflacji, stóp procentowych oraz trudnej sytuacji gospodarczej. W dużej mierze wynika to z ataku Rosji na Ukrainę. Rząd w ramach stworzonego programu pomocy proponuje kilka korzystnych rozwiązań.

  1. Wakacje kredytowe – wprowadzone już w 2022 roku. Kredytobiorcy mogą zawiesić aż 4 raty kredytu hipotecznego w ciągu roku, o ile ich umowa kredytowa była podpisana przed 1 lipca 2022 roku. Pomoc dostępna jest dla kredytobiorców
    z kredytami zaciągniętymi na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.
  2. Zmiana wskaźnika oprocentowania kredytów – dotychczasowy wskaźnik WIBOR
    ma zostać zmieniony na WIRON, dzięki czemu wysokość miesięcznych rat i całkowitych odsetek od kredytu może się realnie zmniejszyć.
  3. Dopłaty do kredytów w ramach FWK – Fundusz Wsparcia Kredytobiorców w ramach rządowego programu pomocy został powiększony o dodatkowe 1,4 mld złotych. Kredytobiorcy w naprawdę trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać
    się o nieoprocentowany kredyt wypłacany przez 36 miesięcy w kwocie do 2000 złotych. Pieniądze w ramach tej pomocy są przekazywane na poczet spłaty raty kredytu hipotecznego.

Warto też dodać, że nieoprocentowany kredyt w ramach FWK będzie spłacany dopiero
po 2 latach od czasu otrzymania ostatniej dopłaty. Uregulowanie zadłużenia będzie odbywać się w 144 ratach z opcją umorzenia pozostałej części po terminowej spłacie 100 rat.

Czy warto skorzystać z rządowej pomocy w spłacie kredytów?

Biorąc pod uwagę oszczędności, jakie przynoszą wakacje kredytowe i program FWK
– zdecydowanie warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z rządowej pomocy w spłacie kredytów. To dobre rozwiązanie, aby odciążyć swój domowy budżet z nadmiernie wysokich rat zobowiązań i odłożyć nieco środków na tzw. czarną godzinę.

Jak pozbyć się długów i uniknąć problemów ze spłatą zobowiązań?

Jeśli masz na swoim koncie nadmierne zadłużenia, nie tylko z racji kredytów hipotecznych, możesz skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy oddłużeniowej. Dzięki temu wypracujesz nowy plan spłaty wierzytelności i rozłożysz swój dług w czasie, aby miesięczna rata była znacznie niższa. To dobry sposób, aby uniknąć egzekucji komorniczej i wyjść z pętli zadłużenia po nierozsądnym zaciągnięciu kilku chwilówek lub pożyczek pozabankowych.
Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą oddłużeniową i sprawdzisz aktualną ofertę.

Shopping Cart