Tanie podróże marzeń – porady dla oszczędnych

Podróżowanie stało się już dla wielu osób nieodłączną częścią życia i możliwością oderwania się od bieżących spraw. Wiele osób nie chce jednak przepłacać i robi wszystko, aby podróżować tanio, ale jednocześnie komfortowo i bezpiecznie. Podpowiadamy, jak zorganizować podróż marzeń i przy okazji nie zrujnować osobistego budżetu!

Tanie podróże marzeń – porady 

Świat stoi przed nami otworem, a w grę wchodzi wiele przeróżnych sposobów podróżowania. Mowa tutaj zarówno o długich, zagranicznych wakacjach, ale też krótszych, często weekendowych wypadach, np. city breakach. Niezależnie od długości samej podróży, jednym z najważniejszych aspektów jest to, aby zobaczyć jak najwięcej, a jednocześnie wydać jak najmniej. 

Tanie podróżowanie – czy to nadal możliwe?

tanie-podroze-marzen-porady-dla-oszczednych2.jpg

Wielu podróżnych zastanawia się nad tym, czy wciąż można zorganizować zagraniczny, a nawet krajowy wyjazd posiadając niewielki budżet. Jak się okazuje, jest to nadal możliwe, ale pod warunkiem, że wykorzystuje się kilka sprawdzonych sposobów na to, aby upolować najlepsze okazje na rynku. Jedną z najistotniejszych reguł jest to, aby organizować podróż z właściwym wyprzedzeniem, dzięki czemu ma się szersze pole wyboru lotów czy noclegów i to w naprawdę atrakcyjnych cenach! Wystarczy rozpocząć planowanie wyjazdu miesiąc, dwa miesiące przed wylotem i szukać tzw. ofert first minute. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto uzbroić się w cierpliwość i skorzystać z okazji na ostatnią chwilę, choć w tej sytuacji trzeba liczyć się ze znacznie okrojonymi opcjami. 

Jak zorganizować podróż na każdą kieszeń? 

Jeśli interesują nas tanie loty do Rzymu, Londynu, Berlina, Barcelony i dowolnego miejsca na świecie, najlepiej zdecydować się na podróż poza sezonem. Mowa tutaj o wczesnej wiośnie lub późnej jesieni, gdy tanie loty do Paryża i mnóstwa innych lokalizacji nie są jedynie chwytem marketingowym, lecz realną opcją. Rezerwując połączenie lotnicze, nocleg itp. online, warto robić to w środku tygodnia, np. w środę i to w godzinach nocnych lub porannych, gdy ceny są najniższe. Opłacalne jest też korzystanie z pakietów, np. Lot-Hotel, dzięki czemu w jednej chwili jesteśmy w stanie zoptymalizować i kompleksowo zorganizować każdą podróż.  

Gdzie szukać najtańszych opcji podróży? 

tanie-podroze-marzen-porady-dla-oszczednych3.jpg

Oszczędzanie na podróżach dotyczy nie tylko samych pieniędzy, ale też czasu i energii, jaką musimy poświęcić, np. na formalności związane z wyjazdem. Dlatego tak ważne jest to, aby ograniczyć je do niezbędnego minimum i w prosty oraz szybki sposób dokonać wszelkich rezerwacji – płacąc za wszystko od razu lub korzystając z opcji odroczonej albo ratalnej płatności. Teraz jest to możliwe za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl, gdzie znajdziemy oferty wszystkich linii lotniczych, ale także zarezerwujemy nocleg, kupimy ubezpieczenie podróżne oraz bilety wstępu do obiektów na całym świecie. Przy okazji, warto sprawdzić zakładki tematyczne, w tym Okazje, gdzie dostępna jest duża liczba lotów w atrakcyjnych cenach. 

Shopping Cart