torby ekologiczne

Torby ekologiczne – dlaczego są lepszym wyborem niż foliowe reklamówki?

Torby ekologiczne – dlaczego są lepszym wyborem niż foliowe reklamówki?

Moda na ekologię trwa w najlepsze i co ciekawe, coraz więcej osób zauważa, że bycie EKO i dbanie o ekologie nie jest jedynie czczą paplaniną, a faktem, który ma realny wpływ na komfort naszego życia obecnie oraz na warunki, w jakich przyjdzie żyć naszym dzieciom, wnukom i prawnukom. Wszyscy coraz bardziej odczuwamy skutki globalnego ocieplenia, które jest efektem naszego niedbania o planetę. Niemiłosierne upały, burze, ciepłe zimy, pożary w całej Europie i poza nią, niedobory wody oraz mnóstwo innych. Jeśli na gwałt czegoś z tym nie zrobimy, z roku na rok będzie coraz gorzej. Co w takim razie możemy zrobić, aby zatroszczyć się o naszą planetę? Polecamy Wam zacząć od małych kroczków i w pierwszej kolejności zrezygnować z foliowych toreb na rzecz toreb ekologicznych z nadrukiem lub bez niego. Jaką torbę ekologiczną wybrać, z czego robi się takie torby i gdzie kupić modną torbę ekologiczną z nadrukiem? Podpowiadamy! Zostańcie z nami!

Z czego robi się torby ekologiczne i którą wybrać?

Ekologiczne torby na zakupy robione są najczęściej z:

  • bawełny, która jest jednym z najbardziej popularnych materiałów. Jest niezwykle wytrzymała, dobrze i bezproblemowo się pierze i umożliwia wykonywanie na powierzchni torby nadruku.
  • Papieru. Papierowe torby to dostępne w sklepach zamienniki foliowych reklamówek. Ekologiczne torby z papieru są tanie i zdecydowanie mniej wytrzymałe niż torby bawełniane. Jeśli jednak zapomnieliście swojej ulubionej torby i w sklepie stoicie przed wyborem plastiku lub torby papierowej, zdecydowanie wybierzcie tę drugą. 
  • Juty, która jest naturalnym, odpornym na zabrudzenia materiałem. Juta nie rozciąga się nadmiernie, jednak wymaga z naszej strony bardzo delikatnego prania. Dla wielu osób fakt ten jest minusem i dlatego decydują się one na łatwe w czyszczeniu torby bawełniane. Niemniej jednak warto wiedzieć, że takie torby istnieją i traktować jutę jako jedną z ciekawych alternatyw. 
  • Bambusa, który jest włóknem roślinnym, wytrzymałym i oddychającym. Jedynym minusem toreb bambusowych jest fakt, że niesamowicie szybko nasiąkają one nieładnymi zapachami, dlatego należy korzystać z nich rozsądnie i nie zabierać ich w miejsca, gdzie może śmierdzieć. 

To, którą torbę ekologiczną wybierzecie, zależy jedynie od Was i Waszych preferencji. Bawełna będzie najbardziej użyteczna i nieskomplikowana w praniu, a przy tym dostępna w atrakcyjnej cenie. 

Dlaczego warto zdecydować się na torby ekologiczne?

  1. Dzięki nim dbamy o planetę i generujemy zdecydowanie mniej plastiku oraz śmieci. 
  2. Są wielorazowe, czyli finalnie tańsze niż kupowanie każdego dnia kilku foliowych reklamówek. 
  3. Są modne i świetnie dopełniają niejedną stylizację.
  4. Są bardzo pojemne. 

Gdzie kupić modne torby bawełniane z nadrukiem?

Jest wiele takich miejsc. Jednym z nich jest internetowy sklep z rękodziełem i produktami z drugiej ręki, czyli hand made shop Decobazaar. Znajdziecie w nim torby ekologiczne m.in. z nadrukami liści lub zwierząt. Dostaniecie także torby bawełniane z nadrukowanymi zabawnymi hasłami. Asortyment jest naprawdę szeroki i nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że w tym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Shopping Cart