Urządzamy kuchnię: jaki kolor zlewozmywaka sprawdzi się najlepiej?

Urządzanie kuchni zwykle kojarzy się z nie lada wyzwaniem. W tym pomieszczeniu liczy się nie tylko olśniewający efekt końcowy, ale i praktyczne rozwiązania, które ułatwią codzienne obowiązki podczas przygotowywania posiłków i utrzymywania porządku po ich zakończeniu. W tym przypadku kluczowym elementem jest zlewozmywak, który powinien zapewnić swobodę ruchów, ale i być łatwy w utrzymaniu czystości. Dlaczego jego kolor ma tak duże znaczenie podczas kupna? Czy to względy estetyczne powinny być jedynym doradcą w trakcie wyboru? Dowiedz się, jak wybrać kolor zlewu do kuchni!

W jaki sposób dobrać kolor zlewu?

Pierwszym kryterium wyboru zlewozmywaka, poza jego funkcjonalnością, polegającą na określeniu potrzebnej liczby komór, jest naturalnie kolor. Zanim zaczniesz urządzać kuchnię, z pewnością masz już w planach zarys stylu, w jakim będzie wykonana. Klasyczny, nowoczesny, a może na wzór skandynawski? Niezależnie od tego, jaki najbardziej Ci pasuje, każdy element, który znajdzie się w wyposażeniu Twojej nowej kuchni, powinien być spójny z resztą. Wyjątek stanowi aranżacja na zasadzie kontrastu. W tym przypadku również warto najpierw stworzyć sobie koncepcję, a później ją krok po kroku realizować. Aby dobrać idealny zlewozmywak, który nie tylko będzie współgrał z całością, ale także spełniał swoje funkcje, warto wziąć pod uwagę jego:

  • kolorystykę,
  • praktyczność,
  • rozmiar,
  • konfigurację,
  • materiał, z którego jest wykonany,
  • oświetlenie w kuchni,
  • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Zlewozmywak powinien kolorystycznie pasować do innych elementów w kuchni, takich jak blaty, fronty mebli czy też płytki podłogowe. Zachowanie jednej linii kolorystycznej zapewnia poczucie harmonii, co wpływa na lepszy nastrój podczas wykonywania codziennych czynności.

Biel, czerń, a może szarość? Jak dopasować zlew do kolorystyki kuchni?

Dużą popularnością wciąż cieszą się białe zlewozmywaki. Biel kojarzy się z czystością, a w dodatku świetnie współgra z innymi kolorami, dzięki czemu łatwo wpasuje się w estetykę każdej kuchni. Będzie także idealnym rozwiązaniem w słabo oświetlonym pomieszczeniu, ponieważ jasny kolor zlewu optycznie je powiększy. Szary zlewozmywak z kolei to idealny wybór w przypadku urządzenia kuchni w nowoczesnym stylu. Nie tylko będzie dobrze komponował się z meblami w podobnym odcieniu, ale również z drewnianymi blatami, dając poczucie elegancji i dobrego smaku. Jeśli marzy Ci się kuchnia w stylu black & white, co powiesz na białe meble kuchenne i czarne dodatki, w tym również zlew? Takie zdecydowane połączenie to idealny wybór dla osób, które lubią odważne i stylowe rozwiązania, nadające kuchni wyjątkowego charakteru.

Kolor zlewu a utrzymanie czystości – czy ma to duże znaczenie?

Kuchnia z całą pewnością jest pomieszczeniem, w którym powinien panować porządek. To właśnie tam przygotowywane są potrawy dla całej rodziny. Ciemne zlewozmywaki są nieco odporniejsze na widoczne zabrudzenia i delikatne uszkodzenia mechaniczne, ale mniej na osad z wody. W zależności od intensywności użytkowania warto czyścić je regularnie, pamiętając przy tym, żeby nie używać zbyt intensywnych środków czystości, które mogłyby wpłynąć na zniszczenie ich powierzchni.

Duże znaczenie pod względem długotrwałego zachowania wyglądu zlewu ma nie kolor a materiał, z którego został on wykonany. Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem przez długie lata, niezależnie od kolorystyki, na jaką się zdecydujesz.

Szukasz zlewozmywaka, który idealnie wpasuje się w wyobrażenie kuchni Twoich marzeń? Szeroka ich gama w sklepie internetowym reuter.com z pewnością pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru!

Shopping Cart