Wybór grilla – o czym należy pamiętać?

Wybór grilla – o czym należy pamiętać?

Już za niedługo rozpocznie się wiosna, a co za tym idzie – sezon grillowy. W cieplejsze miesiące wszelkie przyjęcia często przenoszą się w plener, do ogrodu. Warto zadbać o odpowiedni sprzęt, aby móc cieszyć się pysznymi grillowanymi potrawami w gronie najbliższych. Rodzajów grilli jest dużo, podpowiemy, jakie są wady i zalety tych najbardziej popularnych.

Grill węglowy, gazowy czy elektryczny?

Najbardziej popularnym grillem jest grill węglowy. Do pojemnika wsypujemy węgiel drzewny bądź brykiet i rozpalamy go za pomocą rozpałki. Potem wystarczy tylko położyć ruszt z wcześniej przygotowanymi potrawami. Plusem tego typu grilla jest jego cena i dostępność. Można go otrzymać w zwykłym markecie czy nawet na stacji benzynowej. Jest łatwy w obsłudze. Minusem jest samodzielne rozpalanie i czas jaki to trwa. Trzeba pamiętać, że przed założeniem rusztu podpałka musi się wypalić, by wszelkie substancje chemiczne się ulotniły.

Innym grillem jest grill gazowy. Jest on bardziej mobilny – do jego uruchomienia nie potrzebujemy prądu, tylko butlę gazową. Podłączenie takiego grilla wymaga jednak pewnych umiejętności. Można jednak dzięki temu zabrać go np. na camping. Zaletą jest także łatwość czyszczenia grilla gazowego. Minus to jego wielkość oraz konieczność kontrolowania poziomu gazu w butli.

Coraz większą popularność zyskuje grill elektryczny. Jest niewielkich rozmiarów i nie wymaga ręcznego rozpalania. Dodatkowo jest stosunkowo lekki, co ułatwia jego przenoszenie. Duży plus to jego prostota. Obsługa grilla elektrycznego nie wymaga specjalistycznej wiedzy, czy umiejętności. Tego typu grille posiadają powłokę, którą bardzo łatwo się czyści, co doceni każdy, kto choć raz musiał czyścić po przyjęciu grill węglowy. Minus to konieczność podpięcia pod sieć elektryczną i mała powierzchnia grillowania. Niektórzy mogą także narzekać na brak specyficznego grillowego zapachu potraw.

Gdzie znaleźć odpowiedni grill?

Zarówno grille, jak i wszelkie akcesoria do grillowania można znaleźć w internetowym sklepie Rolmarket. Sklep proponuje grille żeliwne z rożnem, kwadratowe, okrągłe, składane walizkowe. Znajdziemy tu także między innymi różnego rodzaje ruszt do grilla, szczypce, łopatkę, widelec do grilla, dmuchawę do rozpalania grilla oraz podpałki. Jest to jeden z największych internetowych sklepów ogrodniczych w kraju i zapewnia bezpieczeństwo transakcji, które jest tak ważne podczas wszelkich internetowych zakupów. Biuro obsługi klienta świadczy pomoc na najwyższym poziomie. Profesjonalni doradcy pomogą przy wyborze grilla, a także wszelkich innych produktów na stronie Rolmarket.pl.

Shopping Cart