jaka kanapa

Wygodna kanapa narożna rozkładana dla gości. Zobacz, jaką kupić!

Często przyjmujesz gości i chcesz, aby mogli oni wygodnie spędzić u Ciebie noc? Pomyśl o kupnie komfortowej kanapy rozkładanej. Jak wybrać taki mebel, by spanie na nim było wygodne?

 

Rozkładana kanapa dla gości – kiedy warto ją kupić?

Obecnie kanapa narożna rozkładana jest najczęściej wybieranym typem mebla wypoczynkowego. Ze względu na możliwość rozkładania może być ona wykorzystywana nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą.

Mebel ten może być wykorzystany w salonie, ale również w innych pomieszczeniach, na przykład w pokoju używanym jako gabinet do pracy.

Gdy zatem będzie przyjmowało się gości, kanapa narożna rozkładana – https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/narozne będzie mogła zapewnić im wygodę w ciągu nocy.

 

Jak wybrać wygodną kanapę rozkładaną dla gości?

Aby kanapa narożna rozkładana była wygodna dla gości, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Materiał obiciowy – kanapa powinna być wykonana z wytrzymałych i przyjemnych w dotyku materiałów. Najlepiej, aby była to tkanina o gęstym splocie, gładka i miękka. Ważne, aby materiał był łatwy do utrzymania w czystości i nie wchłaniał zbyt dużo kurzu.

  • Kształt i rozmiar – kanapa powinna być dostosowana do wielkości pokoju i pozostawiać wystarczająco dużo miejsca do swobodnego poruszania się. Ważne, aby była wygodna zarówno do siedzenia, jak i leżenia, dlatego powinniśmy sprawdzić jej rozmiary przed rozłożeniem i po jej rozłożeniu. Gdy kanapa ma być przeznaczona dla dwóch osób jednocześnie, wtedy szerokość jej leża powinna wynosić minimum 140 centymetrów.

  • Wypełnienie – najlepiej, aby była wyposażona w sprężyny i piankę, które zapewnią odpowiednią elastyczność, trwałość leżyska i komfortowe podparcie dla ciała.

  • Funkcje dodatkowe – kanapa narożna rozkładana może być wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak szuflady na pościel, które ułatwią przechowywanie pościeli.

  • Łatwość rozkładania – ważne, aby rozkładanie i składanie kanapy było łatwe i bezpieczne. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym celu mechanizmy pneumatyczne lub wyposażone w rolki.

Jak przygotować kanapę rozkładaną dla gości?

Aby goście mogli się dobrze wyspać, kanapa narożna rozkładana powinna być odpowiednio dla nich przygotowana. Jak ją pościelić?

Przede wszystkim na leżu należy zastosować prześcieradło, które zapewni wygodę snu. Najczęściej stosowane są prześcieradła proste, bez gumek, ponieważ można wtedy łatwo założyć je na leże.

Również gościom należy zapewnić kołdrę w poszwie oraz poduszki w poszewkach. Niektóre kanapy mają dołączone poduszki, ale najlepiej nie stosować ich do snu, ponieważ są one dość twarde i wysokie.

Dla dodatkowego komfortu na leżu kanapy można zastosować wtedy topper – materac nawierzchniowy. Jest to cienki materac piankowy, którego zadaniem jest dodatkowa poprawa komfortu snu.

Shopping Cart