Zdjęcia 360

Zdjęcia 360 – nowa jakość fotografii produktowej

Zakupy internetowe stały się codziennością. Nie dość, że są wygodniejsze niż chodzenie po sklepach, to jeszcze – dzięki dobrodziejstwu wyszukiwarek – ułatwiają znalezienie produktu dostosowanego do naszych oczekiwań. Aby jednak zapewnić klientom maksymalny komfort podczas przeglądania asortymentu, należy odpowiednio zaprezentować produkty.

Każdy klient chce się dobrze przyjrzeć akcesoriom, które zamierza kupić. Kilka zdjęć przedstawiających produkt z określonej perspektywy może nie wystarczyć. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będą w tym przypadku zdjęcia 360 stopni. Dzięki nim osoba zainteresowana zakupem z łatwością obejrzy produkt z każdej strony.

Czym jest fotografia 360?

Na fotografię 360 (nazywaną również fotografią obrotową) składa się szereg zdjęć obiektu fotografowanego pod wieloma kątami w taki sposób, aby stworzyć wrażenie obrotu dookoła jego osi. Efekt przypomina prostą animację, chociaż w rzeczywistości bliżej mu do pokazu slajdów. Cała magia tkwi w tym, aby połączyć zdjęcia w określonej kolejności – pozwoli to oglądającemu zapoznać się z każdą stroną przedmiotu.

Sprawdź więcej na temat zdjęć 360 stopni na: https://fp360.pl/uslugi/zdjecia-obrotowe-360/

Z pewnością niejeden właściciel sklepu internetowego zastanawia się, jak stworzyć takie fotografie. Wbrew oczekiwaniom, wcale nie aparat odgrywa tutaj kluczową rolę. Znacznie istotniejszą funkcję pełni oświetlenie. I o ile w tradycyjnym fotografowaniu światło zawsze było istotnym czynnikiem, o tyle w przypadku zdjęć 360 stopni determinuje ono powodzenie całego projektu. Produkt musi być oświetlony równomiernie, aby klient miał szansę zobaczyć każdy jego szczegół.

Zdjęcia 360 domowym sposobem?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć próbę stworzenia zdjęcia 360 stopni w domu, przy użyciu amatorskich bądź półprofesjonalnych akcesoriów fotograficznych. Musimy jednak liczyć się z ewentualnym niepowodzeniem. Fotografia z założenia jest dziedziną wymagającą doświadczenia. Sprawa ma się podobnie w przypadku zdjęć 360 stopni. Nawet jeśli będziemy dysponowali odpowiednim sprzętem, może okazać się, że efekt naszej pracy nie będzie zadowalający. Brak wprawy i umiejętności z pewnością obniży jakość fotografii.

Z tego powodu większość właścicieli sklepów internetowych podejmuje decyzję o kontakcie z zewnętrzną firmą, która zajmuje się tym zawodowo. Takim przedsiębiorstwem jest fp360 – zespół profesjonalistów zajmujących się fotografią produktową. Prezentacje w 360 stopniach są wręcz specjalnością firmy. Kiedy oczekuje się niezawodnych efektów, lepiej odpuścić półśrodki i postawić na usługi doświadczonych ekspertów.

Korzyści płynące ze zdjęć 360 stopni

Na co możemy liczyć, jeżeli zdecydujemy się na prezentację produktów w stylu obrotowym? Przede wszystkim na większe zainteresowanie ze strony konsumentów. Bywa, że klienci rezygnują z zakupów właśnie dlatego, że prezentacja produktu nie spełnia ich oczekiwań. W przypadku zdjęć 360 stopni taki problem nie występuje.

Fotografia obrotowa niesie ze sobą także korzyść wizerunkową. Dysponując takimi zdjęciami, budujemy wizerunek sklepu dbającego o swoich konsumentów, a także znającego się na nowoczesnych rozwiązaniach i technologii. Nic zatem dziwnego, że w Internecie możemy znaleźć coraz więcej fotografii obrotowych.

Shopping Cart