trener personalny

Zostać trenerem personalnym… i co dalej?

Ostatnie kilka lat upływa pod znakiem mody na zdrowy tryb życia – wszędzie słyszymy o byciu „fit”, o zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu. To, co kiedyś było czymś naturalnym, normalnym, dziś jest „modą”. Dlatego też zawodem, który może przynosić niezłe zyski, stał się dietetyk oraz trener personalny. Jeżeli na co dzień uprawiasz sport, zdobędziesz odpowiednie wykształcenie i ukończysz wartościowe kursy – możesz zostać trenerem personalnym. Ale co dalej? Jak zyskać klientów i rozwijać swój biznes?

Stwórz swoją stronę internetową

W pierwszym kroku powinieneś stworzyć stronę internetową, na której się zaprezentujesz. Jeżeli chodzi o strony internetowe Bydgoszcz może służyć tu za przykład. W tym mieście znajdują się bowiem sprawdzone firmy webdeveloperskie, które wykonały już setki stron www, a wśród nich z całą pewnością znajdują się witryny trenerów personalnych. Taka strona powinna być uzupełniona o bardzo dobrej jakości zdjęcia – najlepiej Twoje własne, nie pobrane z darmowych banków zdjęć. W przypadku profesji, jaką jest trener personalny, liczą się przede wszystkim fotografie sylwetki. Potencjalni klienci chcą bowiem już na wstępie wiedzieć, czy dany trener „zna się na rzeczy”, a jeżeli na zdjęciach nie zobaczą zbędnego tłuszczu, tylko mięśnie – z pewnością taki trener pozytywnie przejdzie wstępną weryfikację. Ponadto strony internetowe trenerów personalnych z Bydgoszczy są wzbogacone o zdjęcia z tzw. przemian – prezentują one osoby, które skorzystały z usług danego trenera, w wersji „przed” rozpoczęciem trenowania pod okiem specjalisty; oraz „po” wielu treningach, które przyniosły efekty.

Profesjonalne strony internetowe muszą posiadać także wartościową treść – to właśnie ona świadczy o tym, że poważnie podchodzimy do sprawy i mamy co zaoferować naszym klientom. Jeżeli nie mamy lekkiego pióra i pisanie sprawia nam trudności, można skorzystać z pomocy copywritera. Bardzo często copywriterzy współpracują z firmami tworzącymi strony internetowe, dlatego być może nie będziemy musieli daleko szukać.

Nie zapomnij o pozycjonowaniu strony

Jeżeli masz już swoją stronę internetową, w kolejnym kroku powinieneś zadbać o jej dobre wypozycjonowanie. Jest to bardzo ważne, aby witryna znalazła się jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania Google, gdyż tylko wówczas zyskamy pewność, że trafi na nią jak najwięcej internautów poszukujących trenera personalnego w Bydgoszczy. Pozycjonowanie można przeprowadzać samodzielnie, jednak jest to długotrwały proces i pierwsze efekty często przychodzą dopiero po kilku miesiącach – trzeba przy tym poświęcić na to dużo czasu. I tutaj warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy przygotują dla nas strategię SEO i będą działać zgodnie z nią, aby jak najszybciej osiągnąć cel w postaci top 10 wyników wyszukiwania.

Shopping Cart