Na czym polega leasing pracowników?

Działanie leasingu pracowników

Braki kadrowe to problem, z którym zmaga się wiele firm. Znalezienie dobrego pracownika wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie trudne mogą okazać się poszukiwania pracownika sezonowego. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest leasing pracowników. Jak działa zatrudnienie na takich zasadach?

Budowanie solidnego zespołu pracowników to trudne wyzwanie. Warto jednak się go podejmować – wybierając właściwych kandydatów, przedsiębiorca sprawia, że dany dział staje się bardziej wydajny i rzetelnie wykonuje swoją pracę. A gdyby tak korzystać ze wsparcia sprawdzonych już pracowników? Leasing pracowników sprawia, że jest to możliwe! Doskonale sprawdza się, jeśli nowej osoby potrzebujemy w związku z koniecznością wykonania określonego zadania lub ciężkim pod względem ilości pracy sezonem. Jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracownika, przedsiębiorstwa, które je wypożycza, jak i pracodawcy, który przekazuje pracownika innej firmie na określony czas. Na czym dokładnie polega leasing pracowników i jak z niego skorzystać?

Leasing pracowników to nic innego, jak wypożyczenie osoby zatrudnionej w innej firmie. Możemy z niego skorzystać, kiedy akurat w firmie pojawia się obowiązek wykonania jakiegoś zadania lub wymagający pod względem ilości pracy okres. Takie wypożyczenie jest uregulowane prawnie – w kodeksie pracy znajdziemy bowiem przepis, który mówi, że pracodawca może udzielić pracownikowi bezpłatnego urlopu w celu wykonywania innej pracy w innym przedsiębiorstwie. Aby doszło to do skutku potrzebne jest sporządzenie porozumienia między pracodawcami. Oprócz tego należy przygotować umowę, która wskazuje, na jaki czas zatrudniany jest wypożyczany pracownik, jakie będą jego obowiązki, a także jakie otrzyma wynagrodzenie za wykonaną pracę.

Jak najlepiej zatrudnić pracownika na zasadzie leasingu?

Konieczność dopełnienia formalności i znalezienia pracownika, któremu pracodawca udzieli potrzebnego urlopu, może być trudne. Na szczęście do dyspozycji są doświadczone agencje pracy, które zajmują się organizowaniem tymczasowych pracowników na zasadzie leasingu pracowniczego. Doskonałym wyborem będzie agencja sprowadzająca osoby z Ukrainy i ze Wschodu, które świetnie sprawdzają się podczas pracy w polskich firmach. Powierzając leasing pracowniczy agencji, nie musimy się martwić o formalności. Możemy spodziewać się, że pracownik szybko wesprze funkcjonowanie firmy, a wszelkie kwestie związane z organizacją transportu i zakwaterowania zostaną załatwione przez agencję.

Shopping Cart