ODKRYJ MOC MASAŻU TANTRYCZNEGO DLA PAR: PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Masaż tantryczny jest techniką, która zyskuje wielu zwolenników. Jej głównym celem jest pobudzenie oraz zbilansowanie energii seksualnej, która stanowi energię życiową. Choć nie musi zawierać elementów masażu intymnego, często jest błędnie postrzegany jako usługi o charakterze seksualnym.
Warto jednak zaznaczyć, że ta praktyka opiera się na pracy z energią, którą można się nauczyć. Stąd masaż tantryczny dla par jest możliwy do wykonania w zaciszu własnego domu. Wówczas oprócz wzmocnienia więzi cielesnej można lepiej poznać pragnienia swoje i partnera, zarówno na poziomie fizycznym jak i duchowym.

Podstawy masażu tantrycznego

Masaż tantryczny to nie jest staroindyjską sztuką tak jak wielu pseudonauczycieli twierdzi. Masaż tantryczny jest korzystną praktyką, ale nowoczesną. Ma zaledwie kilkadziesiąt lat. Tantra natomiast ma kilka tysięcy lat. Masaż tantryczny oprócz literki „tantr” nie ma nic wspólnego z Tantrą.  Liczba sympatyków masażu tantrycznego nieustannie rośnie, także w krajach Europy.

Cechy szczególne tego rodzaju masażu to postawa medytacyjna oraz dotyk, który nie musi być zmysłowy. Charakteryzuje się szacunkiem, otwartością, świadomością oraz czułością. Ta technika pozwala na połączenie ciała i duszy, przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości wszystkich zmysłów. Został stworzony, aby doceniać ciało, akceptować je. Ma podkreślać jak ważne jest ciało i jak ważną rolę odgrywa w życiu człowieka. To niewątpliwy plus rozpowszechniania się masażu tantrycznego na zachodzie, gdzie seks jest tematem tabu, a ciało jest traktowane jako coś wstydliwego.   

Blokowanie energii seksualnej hamuje rozwój człowieka i ogranicza jego postrzeganie. Zatem zaletą masażu tantrycznego jest uwolnienie jej. Ale uwaga! Energia seksualna jako energia witalna. Wiele osób niestety oferuje masaże tantryczny i aktywacje energii seksualnej z podtekstem „przyjemności”. Masaż tantryczny prawdziwy aktywuje energię seksualną bez podtestu seksualnego. Masaż tantryczny koi, relaksuje, a nawet niweluje ból fizyczny.     

Nie jest jednak nierozerwalnie związany z aktem seksualnym. Można skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy przed masażem przeprowadzają wywiad i pozwalają pacjentowi określić granice (pacjent może nawet pozostać w ubraniu, co nie wyklucza dotyku tantrycznego). Odbywa się on w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu przy użyciu ciepłych olejków np. kokosowego czy olejków eterycznych. Przebiega w ciszy i skupieniu. Każdy element ciała otrzymuje uwagę i szacunek. Należy do nich również napięcie, które jest rozluźniane przez odpowiednio zastosowane techniki masażu.

Istotne jest zaufanie do osoby masującej.  Dlatego świetnym rozwiązaniem jest kurs masażu tantrycznego dla par, który pozwoli nie tylko nauczyć się samego masażu, ale również zbliżyć się do siebie, lepiej poznać i zdobyć wspólnie nowe doświadczenia.

Masaż tantryczny dla par to świetna alternatywa dla gry wstępnej, może też być stosowana niezależnie, nawet przy ograniczonych zasobach czasowych. Oczywiście to tylko w przypadku par w zaciszu domowym.

Techniki masażu tantrycznego

Przebieg masażu tantrycznego i stosowane techniki zależą od potrzeb osoby masowanej. Komunikacja i zaufanie to podstawa relacji z masażystą, gdyż ich brak ograniczy możliwość osiągnięcia relaksu i oczyszczenia ciała i duszy.

Pierwszy etap najczęściej obejmuje tylną część ciała, następnie przednią. Aktywacja ciała energetycznego najczęściej rozpoczyna się od dolnych partii ciała, stopniowo przesuwając w górę. Obejmuje głaskanie, rozcieranie, ugniatanie.

Istotne czasem, ale nie zawsze, jest skupienie się na czakrach, czyli ośrodkach w ciele o charakterze psychiczno-energetycznym.

Masaż narządów płciowych jest innym etapem masażu tantrycznego. Masaż yoni (u kobiet) i lingam (u mężczyzn) nie jest jednak niezbędny. Ma on sens jedynie, kiedy pacjent jest na to otwarty. Nie może on powodować dyskomfortu osoby masowanej. Masaż yoni polega na redukcji napięcia w oznaczonych wcześniej punktach w waginie. Ma uwolnić negatywne emocje i usunąć traumy. Masaż lingam polega na uciski i rozciągania w okolicy penisa w celu usunięcia punktów napięcia.

Co istotne, masaż tantryczny nie wiąże się z osiągnięciem satysfakcji seksualnej.

Kurs masażu tantrycznego dla par

Nauka masażu tantrycznego dla par to świetna propozycja dla związków, które mało czasu poświęcają swojej więzi. Można bowiem pogłębić relację oraz nauczyć się lepiej rozumieć drugą osobę. Łatwiej też poradzić sobie ze swoimi trudnymi emocjami, co korzystnie wpływa na związek.

Kurs masażu tantrycznego dla par pozwoli nauczyć się jak stworzyć rytuał i prawidłowo stosować techniki, tj. głaskanie, szczypanie, bębnienie. Umożliwi poznanie podstaw pracy z drugą osoba, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stawiania granic. Dodatkowo kurs obejmuje podstawy przygotowania ciała, świątynie i jak ustalać granice.

Podsumowanie

Masaż tantryczny zdobywa coraz większe zainteresowanie. Jest techniką, która pozwala uwolnić energię seksualną i poczuć się lepiej ze swoim ciałem. Często wiąże się ze zdobyciem sił witalnych i ogólną poprawą samopoczucia.  

Z kolei nauka masażu tantrycznego dla par to aktywność, która może pomóc rozpocząć swój związek na nowo. Wspólne odkrywanie swojej seksualności i zdobywanie świadomości swojego ciała i ducha pozwoli się zrelaksować i uspokoić, lepiej zrozumieć siebie i partnera.

 

Shopping Cart