wypełniacz do paczek

5 zalet ekologicznych wypełniaczy do paczek

Trudno wyobrazić sobie dobrze zabezpieczoną paczkę bez odpowiedniego wypełniacza. Do wyboru mamy w tym zakresie wiele produktów, warto jednak stawiać na te, które są ekologiczne. Przy czym zalety takiego rozwiązania nie obejmują jedynie ochrony środowiska, ponieważ korzyści znajdziemy tutaj o wiele więcej. Dlaczego warto postawić na ekologiczne wypełniacze paczek? Poznaj aż 5 zalet tego typu produktów!

1. Skuteczna ochrona paczki

Największym problemem transportu wszelkiego rodzaju przedmiotów jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniem czy zniszczeniem. Przez długi czas szukano najlepszych rozwiązań w tym zakresie i okazuje się, że jak to często bywa, te najprostsze metody są zazwyczaj w pełni skuteczne, a przy okazji bezpieczne także dla środowiska naturalnego. Wypełniacz ekologiczny do paczek z papieru jest tego doskonałym przykładem. Tego typu produkty szczelnie wypełniają pustą przestrzeń w paczce, zabezpieczając skutecznie znajdującą się w niej rzecz na czas podróży.T

2. Uniwersalnych charakter wypełnienia

Wypełniacze ekologiczne wykonane z papieru mają bardzo uniwersalne i szerokie zastosowanie. Z powodzeniem można je wykorzystać do wypełnienia zarówno dużych, jak i mniejszych paczek, w których znajdują się różnego rodzaju produkty – od tych bardzo delikatnych poprzez te bardziej wytrzymałe. Można je stosować praktycznie w każdym przypadku i to nie tylko wtedy, gdy nie liczy się za bardzo estetyka, bo wypełniacze ekologiczne z papieru i tutaj radzą sobie całkiem dobrze!

3. Dekoracyjna i estetyczna forma

Ekologiczne wypełniacze do paczek w postaci długich wiór papierowych to bezpyłowe i estetyczne rozwiązanie, które z jednej strony odpowiednio zabezpiecza zawartość paczki, z drugiej zaś pozwala na jej ciekawe wyeksponowanie. Są to produkty, które wbrew pozorom nie powodują bałaganu przy otwieraniu paczki. Długie wióry tworzą raczej zwartą masę, którą łatwo wyciągnąć z paczki, bez jej rozsypywania i nadmiernego śmiecenia.

4. Recykling ekologicznych wypełniaczy

Wypełniacze ekologiczne z papieru to produkty, które podlegają nie tylko biodegradacji, ale także recyklingowi. Przy czym w tym drugim przypadku mamy do czynienia z procesem, który jest skutecznie realizowany. Wskaźnik recyklingu papieru wynosi aż 65,9 procent, czyli proces ten jest prowadzony z dość dużym sukcesem. Dla porównania zaledwie 9 procent wyprodukowanych z tworzyw sztucznych produktów jest poddawanych recyklingowi!

5. Zapobieganie nadmiernej ilości plastiku w środowisku

Nie zawsze można uniknąć zastosowania plastikowych materiałów, jednak są sytuacje, które na to pozwalają. I jedną z nich są ekologiczne wypełniacze do paczek w postaci papieru. Skoro już musimy decydować się na stosowanie folii stretch do zewnętrznego zabezpieczania transportowanych przedmiotów, to warto rozważyć wypełnienie samej paczki bardziej naturalnym i biodegradowalnym materiałem, jakim jest papier. W ten sposób w znaczącym stopniu ograniczamy obecność plastiku w otoczeniu do niezbędnego minimum.

Shopping Cart