Dlaczego nie należy prać tapicerki samochodowej samemu?

Utrzymanie samochodu w czystości dotyczy nie tylko jego karoserii, ale także wnętrza. Każdy kierowca chce, aby jego pojazd prezentował się nienagannie, ponieważ przyjęło się, że wygląd samochodu świadczy o jego kierowcy.

O ile skuteczne doczyszczenie karoserii nie jest czymś trudnym, o tyle czyszczenie wnętrza auta rządzi się całkowicie innymi prawami. Szczególnie dotyczy to tapicerki, czyli elementu wnętrza samochodu, który jest najbardziej podatny na wszelkie zabrudzenia.

Wielu kierowców decyduje się na samodzielne czyszczenie tapicerki, co często kończy się katastrofą. Dlaczego nie warto samodzielnie prać tapicerki w swoim samochodzie? Czytaj dalej, a uzyskasz odpowiedź na to pytanie!

Dlaczego warto dbać o czystość tapicerki w samochodzie?

Tapicerka samochodowa poddawana jest nieustannemu zużyciu i to nie tylko podczas codziennych podroży autem. Na jej zużycie działają także warunki atmosferyczne takie jak upały, mróz czy krople deszczu spadające na siedzenia w trakcie otwierania drzwi.

Materiał, którym pokryte są fotele kierowcy, pasażera oraz tylna kanapa, z czasem zaczyna zbierać brud, co jest całkowicie normalne. Ciągła eksploatacja tapicerki zostawia po sobie ślady.

Kiedy kierowca zauważy brud na siedzeniu, najczęściej decyduje się na samodzielne wyczyszczenie tapicerki, bo przecież co może być w tym trudnego? Okazuje się jednak, że pranie tapicerki samochodowej na własną rękę jest zdecydowanie złym pomysłem, a niedomyte fotele lub kanapa, wcale nie są najgorszą konsekwencją takiego działania.

Niestety skutki nieumiejętnego czyszczenia tapicerki są najczęściej nieodwracalne, co generuje spore koszty jej wymiany.

Konsekwencje nieumiejętnego czyszczenia tapicerki

Należy zacząć od tego, że tapicerka samochodowa wykonana jest z różnych materiałów, które wymagają konkretnych metod czyszczenia. Użycie nieprawidłowych detergentów lub narzędzi czyszczących może nieodwracalnie uszkodzić tapicerkę.

Rozdarcia, blaknięcie oraz osłabienie materiału to tylko niektóre z konsekwencji zastosowania niewłaściwego detergentu na konkretnym rodzaju tapicerki.

Kolejną konsekwencją jest ryzyko powstawania pleśni i grzybów. Jak to możliwe? Otóż w domowych, a raczej garażowych, warunkach bardzo trudno jest usunąć wilgoć z pranego materiału. Efekt? W mokrych siedzeniach zaczyna rozwijać się pleśń oraz grzyby, które nie tylko brzydko pachną, ale przede wszystkim stanowią spore zagrożenie dla zdrowia kierowcy oraz jego pasażerów.

Tak rozwijająca się wilgoć bardzo szybko może przedostać się do systemu wentylacyjnego, co powoduje dalsze konsekwencje i podwyższa koszty naprawy nieumiejętnego mycia.

Warto dodać, że samodzielne mycie tapicerki samochodowej bez specjalistycznej wiedzy w tym temacie jest po prostu mało efektywne. Pozostawione zabrudzenia i plamy, które zostały potraktowane detergentem, ale nie udało się ich usunąć, z czasem tylko się pogłębią.

To z kolei powoduje frustrację u kierowcy i sprawia, że na nowo próbuje usunąć zabrudzenia. Błędne koło doprowadza w końcu do uszkodzenia tapicerki i ostatecznej wymiany wszystkich siedzeń.

To oczywiście tylko niektóre niebezpieczeństwa czyhające na kierowców, którzy samodzielnie chcą wyprać siedzenia, kanapę pasażerską oraz wszystkie inne elementy tapicerowane.

Dlaczego warto je powierzyć profesjonalistom?

Pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać profesjonalistów od czyszczenia tapicerki jest gwarancja, że wszystko zostanie wykonane w sposób perfekcyjny. Zawodowcy mają nie tylko odpowiednie preparaty czyszczące, profesjonalne narzędzia, ale przede wszystkim specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie.

Warto dodać, że tacy specjaliści pracują z użyciem środków czyszczących, które są nie tylko skuteczne w usuwaniu brudu, ale przede wszystkim bezpieczne dla właścicieli, jak i środowiska.

Biodegradowalne i antyalergiczne preparaty to jedyne rozwiązanie dla kierowców, którzy zmagają się z silną alergią na środki chemiczne. Zatrudnienie profesjonalistów to także pewność, że cały proces czyszczenia siedzeń w samochodzie będzie skuteczny i ekologiczny.

Kolejną zaletą wyboru zawodowców od prania tapicerek samochodowych jest to, że usługa zostanie wykonana precyzyjnie oraz w krótkim czasie.

Komu zatem zlecić czyszczenie tapicerki?

Poszukiwanie fachowców od prania tapicerek samochodowych nie jest łatwe, ponieważ każdy kierowca chce, aby ta usługa została wykonana z najwyższą starannością.

Ważna jest cena, która nie powinna być wygórowana. Istotnym elementem jest także wygoda, czyli niewielka odległość od salonu lub warsztatu specjalistów.

Jeżeli poszukujesz profesjonalnej firmy od czyszczenia tapicerek samochodowych, to firma Gal Serwis jest najlepszym rozwiązaniem.

Wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, profesjonalne środki czyszczące, między innymi marki Karcher, atrakcyjny cennik oraz możliwość dojazdu do klienta to zdecydowanie najważniejsze zalety tej warszawskiej firmy.

Gal Serwis oferuje swoje usługi kierowcom ze stolicy i okolic.

Shopping Cart