leasing jachtu

Jak spełnić swoje marzenia o rejsie na jachcie?

Utarło się, że podróże jachtem po morzach i oceanach to domena tylko bogaczy. Nic bardziej mylnego w dzisiejszych czasach nawet ludzie o średnio zasobnym portfelu mogą sobie pozwolić na wycieczkę jachtem. Nie musi być to wcale bardzo luksusowa, a przyjemna wakacyjna przygoda. Jak zatem tego dokonać?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • gdzie można wybrać się jachtem na wakacje na miarę naszych możliwości finansowych
  • czy leasing jachtu jest w Polsce możliwy

Wakacje na jachcie czy łódce to marzenie wielu Polaków. Dzięki dostępności łódek i jachtów możemy je zrealizować np. na terenie polskich Mazur czy nad Bałtykiem i wcale nie wymaga to bycia bogatym Polakiem.

Leasing jachtów, a wymarzone wakacje na łódce

Jeśli chcemy spędzić wakacje na łódce np. na Mazurach bądź nad Bałtykiem możemy wynająć jacht na jakiś czas lub podjąć się jego leasingu na dłuższy okres. Dzięki temu będziemy ciekawą bazę noclegową na ciepłe miesiące w roku. To świetny sposób zorganizowanie sobie wakacji. Rejs z rodziną i przyjaciółmi to świetna przygoda, jeśli tylko kochamy wodę i kontakt z przyrodą oraz potrafimy kierować jachtem wraz z załogą.

Czy leasing jachtu jest w Polsce możliwy?

Jeśli nie stać nas lub nie chcemy kupić jachtu czy łódki na własność to możemy taki jacht wynająć bądź wziąć w leasing. Odbywa się to mniej więcej na podobnych zasadach jak leasing samochodowy. Warto jednak dobrze oszacować koszt leasingu, aby sprawdzić czy rzeczywiście nas na to stać i która oferowana propozycja na rynku będzie dla nas najbardziej korzystna finansowo.

Jeśli chodzi o leasing jachtów i łodzi motorowych, najlepiej jest skorzystać z usług firmy oferującej pośrednictwo w leasingu jachtów. Wystarczy wypełnić na stronie internetowej odpowiedni formularz podając nasze oczekiwania i możliwości finansowe, a firma pośrednicząca znajdzie dla nas najlepsze oferty leasingu jachtu spełniające nasze wymagania.

Leasing operacyjny, leasing finansowy – co to dokładnie jest?

Leasing operacyjny i leasing finansowy to dwie różne formy leasingu, które różnią się między sobą. W leasingu operacyjnym przedmiot leasingu jest własnością leasingodawcy i to on dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Kosztami uzyskania przychodu są miesięczne raty leasingowe, do których doliczany jest VAT. Po zakończeniu okresu trwania umowy leasingobiorca ma prawo do wykupu użytkowanego przedmiotu. W leasingu finansowym przedmiot leasingu od początku jest własnością leasingobiorcy. Kosztami uzyskania przychodu są miesięczne raty leasingowe. Leasingobiorca ma prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu i zaliczania ich do kosztów podatkowych. Po zakończeniu umowy leasingobiorca staje się właścicielem przedmiotu leasingu.

Wybór między leasingiem operacyjnym a finansowym zależy od indywidualnych potrzeb i sytuacji leasingobiorcy.

Shopping Cart