zegarek

Smartwatche dla wymagających. Poznaj możliwości od marki Suunto

Decyzja o wyborze zegarka sportowego nie należy do najłatwiejszych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się funkcjami, jakością wykonania i ceną. Wszystko zależy od rodzaju aktywności, przy której zegarek będzie nam towarzyszył. Model sprawdzający się przy rekreacji nie będzie odpowiedni dla osób preferujących sporty wyczynowe czy ekstremalne. Czym zatem powinniśmy kierować się wybierając sportowego smartwatcha dla wymagających? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Postaw na znaną markę

Firma Suunto została założona w 1936 r. przez uprawiającego biegi na orientację fińskiego inżyniera Tuomasa Vohlonena. Rozczarowany ówczesną technologią, która nieraz zawiodła go podczas błądzenia nocą po lesie, T. Vohlonen stworzył wypełniony cieczą kompas ze stabilniejszą i dokładniejszą igłą.

Dziś firma produkuje kompasy, wielofunkcyjne zegarki oraz komputery nurkowe. Najbardziej znane produkty Suunto to nowoczesne zegarki sportowe sprawdzające się nawet przy najbardziej wymagających aktywnościach. Wybierają je triathloniści i biegacze ciężkich tras ultra i trail. Produkty tej marki cechuje niezawodność, trwałość i precyzja. Zegarki Suunto słyną z rekordowego czasu pracy baterii i połączenia funkcjonalności z nowoczesnym wyglądem.

suunto core all black

Jakie funkcje powinien mieć sportowy smartwatch dla aktywnych?

Nowoczesne zegarki sportowe oferują szereg funkcji powalających na monitorowanie parametrów organizmu i wsparcie podczas treningów: mierzą tętno, poziom natlenienia krwi, długość snu, liczą kroki i spalone kalorie, korzystając ze zdefiniowanych trybów sportowych, posiadają akcelerometr i żyroskop. Jednak dla osób bardziej aktywnych, zwłaszcza tych preferujących górskie wędrówki i długie biegi to zdecydowanie za mało. Bardziej zaawansowane zegarki, jak np. Suunto Core, oferują wiele przydatnych w trudnych warunkach funkcji: nawigację GPS, kompas, wysokościomierz, barometr, funkcje pogodowe z alarmem burzowym i wiele innych. Wspomniany model został zaprojektowany, aby posłużył wiele lat, mimo ciężkich warunków pogodowych, w jakich będzie używany. Idealnie sprawdzi się miłośnikom wypraw survivalowych, wspinaczek i biegania.

Przy wyborze zegarka nie bez znaczenia jest również jego pyłoszczelność, wodoszczelność i odporność na warunki pogodowe. Jeśli marzy nam się udział w zawodach, warto zainwestować w zegarek o długim czasie działania baterii, co pozwoli ukończyć długie zawody bez konieczności jej ładowania. Ważne, aby szkło zegarka było odporne na pęknięcia i zarysowania, a sam zegarek nie przesuwał się na ręce podczas treningu. Sportowy smartwatch dla osób uprawiających wymagające aktywności fizyczne powinien cechować się przede wszystkim niezawodnością, wytrzymałością i funkcjonalnością. Design ma tu mniejsze znaczenie.

suunto-ambit

Zegarek outdoorowy w góry. Jaki wybrać?

Zegarek miłośnika górskich wędrówek powinien posiadać kilka szczególnych funkcji. Najważniejszą z nich jest przekazywanie informacji o warunkach pogodowych, nawigacja oraz długość działania baterii z włączonym trybem GPS. W tej kategorii bezkonkurencyjny jest wszechstronny zegarek sportowy Suunto Ambit, który z włączoną nawigacją będzie działał nawet ponad 100 godzin! Posiada on wysoką klasę wodoszczelności (do 100 m), świetnie sprawdzi się podczas treningu w deszczu. Wysokościomierz umożliwi śledzenie przewyższeń, a funkcje pogodowe, czyli alarm burzowy i trendy pogodowe w porę ostrzegą o zmieniających się warunkach atmosferycznych. Podczas nocnych wędrówek przyda się podświetlenie LED tarczy, które można dostosować do swoich preferencji.

 

W górach świetnie spisze się również model Suunto Elementum, wyposażony w wysokościomierz, pomiar różnic wysokości, wspomagający nawigację kompas 3 D oraz  przydatne funkcje pogodowe i pomiar temperatury. Obudowa ze stali nierdzewnej i szafirowe szkło czynią ten model odpornym na uszkodzenie. Jest to model na tyle wszechstronny, że sprawdzi się również u biegaczy i pływaków.

suunto-elementum

Zegarki fińskiej marki Suunto są kojarzone z długimi biegami i górskimi wędrówkami. Ze względu na funkcje, w które są wyposażone, a także jakość wykonania i niezawodność dobrze posłużą miłośnikom wymagających aktywności takich jak wspinaczka, triathlon, czy biegi ultra i trail.

Smartwatche sportowe Suunto to sprzęt przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

Shopping Cart