dom w hiszpanii

Co warto wiedzieć o zakupie domu w Hiszpanii

Sposobów na inwestowanie środków finansowych jest wiele. Trzeba jednak przyznać, że wciąż jedną z najbezpieczniejszych inwestycji jest zakup nieruchomości. Co ważne, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Od pewnego czasu zauważyć można duże zainteresowanie hiszpańskim rynkiem nieruchomości. Zakup domu w tym kraju nie jest skomplikowany. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób przebiega cała procedura.

Od czego zacząć kupno domu w Hiszpanii?

Pierwszy krok, jaki zrobić należy w celu zakupu domu w Hiszpanii to zapoznanie się z aktualnymi ofertami na tym rynku. Najwygodniej i najszybciej można to zrobić oczywiście przez internet. Pamiętać trzeba, aby każdą taką ofertę przeanalizować bardzo dokładnie. Wszystko po to, aby znaleźć dla siebie idealny dom. Kiedy jest już to zrobione, nie pozostaje nic innego jak zobaczyć nieruchomość. To oczywiście wiąże się z wyjazdem do Hiszpanii. To ważne, ponieważ żadnej nieruchomości nie powinno się kupować na odległość. Na miejscu można osobiście zapoznać się z jej stan technicznym. Dobrym rozwiązaniem jest tu skorzystanie z pomocy agenta nieruchomości, który specjalizuje się właśnie w hiszpańskim rynku.

Jak kupić dom w Hiszpanii?

Domy w Hiszpanii kupuje się niemal tak samo, jak w Polsce. Na początku konieczne jest podpisanie umowy przedwstępnej. To często wiąże się również z koniecznością wpłacenia zadatku. Jest to forma zabezpieczenia zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Aby zakupić dom w Hiszpanii, należy także skompletować odpowiednie dokumenty. Podstawa to posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Poza tym konieczne jest także uzyskanie numeru NIE. Jest to numer wydawany obcokrajowcom, którzy planują zakup nieruchomości w tym kraju. Kolejny etap to założenie konta w hiszpańskim banku. W tym momencie możliwe jest już podpisanie umowy kupna-sprzedaży domu w Hiszpanii. Umowa ta musi być zawarta w formie aktu notarialnego. W związku z tym, że sporządzany będzie on w języku hiszpańskim, to warto wybrać się do notariusza z osobą dobrze znającą ten język.

Dlaczego warto kupić dom w Hiszpanii?

Domy w Hiszpanii cieszą się naprawdę dużą popularnością. Kupowane są zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. Dla wielu osób zakup takiego domu to zapewnienie sobie idealnego miejsca na spędzanie wakacji. Dla przedsiębiorców zakup domu w Hiszpanii znacznie ułatwia im robienie interesów w tym kraju. Domy często kupowane są także na wynajem, co przynosi dodatkowe zyski ich właścicielom. Jedno jest pewne, zakup domu w Hiszpanii to dobra inwestycja.

Więcej przeczytasz na https://luksusowenieruchomoscihiszpania.pl/oferta/.

Shopping Cart