Czym są wózkowanny i jak mogą ułatwić codzienną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi?

Wózkowanny — hasło to brzmi bardzo tajemniczo, większość z nas z pewnością nie spotkała się jeszcze z nim w swoim życiu. Określa się w ten sposób wózki kąpielowe, które znacznie ułatwiają czynności higieniczne, kąpiel oraz transport osób niepełnosprawnych. Każdy opiekun, który na co dzień zajmuje się niepełnosprawnymi, zdaje sobie sprawę, że nie jest to wcale łatwa i przyjemna praca. Wózek prysznicowy czy wózkowanna znacznie ułatwia te czynności. Sprawdź, czym dokładnie jest wózkowanna oraz jak ułatwia pracę przy niepełnosprawnych!

  1. Wózko wanny — czym są?
  2. Łatwiejszy transport pacjenta dzięki wózkowannie
  3. Wózko wanna ze stali nierdzewnej Inox — pomoc w opiece nad osobą niepełnosprawna

Wózko wanny — czym są?

Zabiegi higieniczne przy osobie niepełnosprawnej to prawdziwa gimnastyka. Nie jest to łatwe zadanie, a osoba mająca problemy z poruszaniem się mimo wszystko potrzebuje kąpieli. Transport do łazienki w celu umycia lub wykonania innych czynności okaże się dużo łatwiejszy, kiedy opiekun będzie miał do dyspozycji wózko wanny lub łożko wanny.

Łatwiejszy transport pacjenta dzięki wózkowannie

Dobrej jakości wózko wanna to konstrukcja stalowa, która posiada odchylane barierki boczne. Służy do przewożenia pacjenta, ale również do wykonywania wszystkich zabiegów higienicznych. Produkt został tak opracowany, aby można było wjechać nim pod prysznic nawet z pacjentem leżącym. Posiada spust wody zamykany korkiem. Wózek transportowo kąpielowy charakteryzuje się nieco pochyloną płytą podstawy, w ten sposób woda spływa z wózka, a nie gromadzi się w jednym miejscu. Wózek ten jest niezwykle prosty w obsłudze, opiekun musi jedynie pchać wózek w tę stronę, gdzie potrzebuje jechać. Zarówno od strony nóg, jak i głowy są odpowiednie uchwyty, dlatego nie jest konieczne obracanie wózkiem.

Wózko wanna ze stali nierdzewnej Inox — pomoc w opiece nad osobą niepełnosprawna

Wanna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Wózek kąpielowy posiada profilowane poręcze pokryte powłoką żywiczną, która znacznie ułatwia codzienne używanie. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w domach prywatnych, w placówkach ochrony zdrowia, jak i w domach opieki. Pacjent odczuwał będzie większy komfort podczas czynności higienicznych, natomiast sam opiekun nie będzie narażony na zbyt duże przeciążenia. Jeśli pracujesz na co dzień z osobą niepełnosprawną i chcesz, aby współpraca przebiegała znacznie łatwiej, koniecznie postaw na wózkowannę. Już po pierwszym dniu odczujesz znaczną różnicę i nie będziesz czuć takiego zmęczenia, jak wcześniej.

Shopping Cart