meble do pokoju dziecka

Jakie meble wybrać do pokoju dziecka?

Urządzanie sypialni w domu już samo w sobie może być wyzwaniem, ale nie w tak równym stopniu jak urządzenie pokoju dziecięcego. Pokój dziecka jest idealnym miejscem do zabawy, nauki, a także spania i te trzy funkcje powinny spełniać także meble dziecięce. Wielu rodziców zastanawia się, jak urządzić pokój dziecka czy też jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego. Wszak w przypadku małych dzieci, mamy inne potrzeby niż w przypadku starszych dzieci czy młodzieży. Czy meble dla dzieci mogą być w nowoczesnym stylu? Jakie grupy mebli dziecięcych wybrać? Czy lepsze będą pojedyncze meble czy zestawy mebli? Jakie powinny być mebelki dziecięce?

Co przyda się w pokoju dziecka?

Jako rodzice, zawsze chcemy zapewnić swojemu dziecku pełen komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko przygotowujemy się do przyjęcia nowego potomka, zaczynamy się zastanawiać, jak urządzić dla niego właściwą przestrzeń. Na początku będziemy potrzebować zwłaszcza specjalne meble niemowlęce tj. przewijak czy łóżeczko (np. z klasycznymi szczebelkami), a wraz ze wzrostem twojego dziecka, istotne będą inne meble do pokoju dziecka.

Wiele rodziców zastanawia się także, czy wybrać pojedyncze meble do pokoju dziecięcego czy też praktyczny komplet? Serdecznie polecamy zainteresować się wyborem pełnego zestawu mebli. Wydaje się, że jeśli kupisz pojedyncze produkty, łatwiej ci kontrolować, co jest akurat potrzebne do organizacji przestrzeni dziecka. Jednak wybór zestawu mebli pozwala nie tylko na spójność wizualną, ale takie zaplanowanie wnętrza, aby meble były jak najbardziej praktyczne. W dobrze zaplanowanej przestrzeni, łatwiej jest rozplanować rozmieszczenie zabawek, ubrań czy akcesoriów potrzebnych dla malucha.

Biorąc pod uwagę niezbędne meble dziecięce do pokoju, musimy pamiętać, że powinny one się wpisywać w trzy funkcjonalności – miejsca do spania, miejsca do zabawy oraz – w późniejszym czasie – miejsca do nauki. Dlatego warto zacząć oczywiście od wygodnego łóżka, do którego dołączysz zdrowe, antyalergiczne materace. Dużym ułatwieniem dla rodziców są także pojemne szafy czy praktyczne komody. Nieco starsze dzieci ucieszą się z miękkich foteli np. w formie plastycznej pufy. Przyda się także szafka nocna, na której umieścisz lampkę dziecięcą. Z biegiem czasu, będziesz musiał także rozważyć zakup biurka z krzesłem ergonomicznym, przydadzą się też funkcjonalne regały na książki, zabawki czy trofea.

Funkcjonalne meble w pokoju dziecięcym? Czy tylko?

Jak wyposażyć pokój dziecięcy, aby był jak najbardziej przyjazny i dla rodzica i dla dziecka?

Przede wszystkim pamiętaj, że jest to przestrzeń dla dziecka, więc musi odpowiadać właśnie jemu. Powinno zatem pasować do osobowości dziecka i jego zainteresowań. Tu pamiętamy, że wystrój wnętrza musi być dostosowany do wieku dziecka. Niemowlęta muszą polegać na guście rodziców, nie mając zbyt wiele do powiedzenia. Ale już w przypadku dzieci starszych, warto posłuchać jego preferencji i tego, w jakim otoczeniu będzie się ono czuło najlepiej.

Oczywiście, ilość i wielkość mebli dostosowujesz także do wielkości pokoju. Gdy masz dużą przestrzeń – możesz pozwolić sobie na większe komplety mebli, a w przypadku niewielkiego pomieszczenia – postawić na te niezbędne.

Powinieneś wybierać bezpieczne meble o stabilnej konstrukcji, z zaokrąglonymi narożnikami, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Meble do pokoju dziecięcego powinny być zarówno wygodne, praktyczne, stylowe jak i bezpieczne.

Na końcu, pamiętaj, żeby dostosować meble do wzrostu dziecka. Dobrą praktyką, jest kupowanie mebli z opcją regulacji wysokości. Dzięki temu łóżko czy biurko może rosnąć razem z twoją pociechą.

Komplet mebli dziecięcych z naszej oferty

Meble do pokoju dziecięcego mogą być zarówno funkcjonalne jak również tanie meble o wysokiej jakości. W ofercie naszego sklepu, znajdziesz różnorodne kolekcje, zestawy mebli, a także praktyczne akcesoria i dekoracje do pokoju dziecka.

Wybrane produkty dla dzieci w każdym wieku, kupisz w przystępnej cenie. Cechuje nas doświadczenie w sprzedaży mebli dziecięcych oraz pełen profesjonalizm.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, dzięki któremu urządzenie przestrzeni dla dziecka stanie się niezwykle proste i przyjemne!

Shopping Cart