Orgonit i działo orgonowe ☀️⚡

Czym jest energia orgonu?

 

Energia orgonu (orgon) jest kosmiczną energią życiową, która przenika wszystko. Energię tą dobrze znali mistrzowie duchowi wszystkich kultur na naszej planecie, określając ją różnymi nazwami: energią chi, praną, akaszą, życiem, piątym elementem.

W czasach współczesnych opisał ją i prowadził nad nią szczegółowe badania austriacki naukowiec Dr. Wilhelm Reich. Próbował on wyszczególnić cechy tej energii. M.in. zauważył on, że orgon wypełnia wszystkie ożywione i nieożywione elementy natury, a także z nich promienuje, przenika je z różną prędkością, a nawet od pewnych powierzchni jest odbijany. Opisał także substancje, które przyciągają największą ilość orgonu. Są nimi organizmy żywe, woda, a także sam orgon – energia ta działa jak magnes na siebie samą, czyli tam gdzie jest dużo orgonu, będzie się gromadzić go jeszcze więcej.

Reich zauważył, że energia ta tworzy niesamowitą sieć łączącą ze sobą wszystkie części kosmosu – każda z nich jest nadajnikiem i odbiornikiem orgonu. Biorąc te wszystkie spostrzeżenia pod uwagę, Wilhelm Reich odkrył, że korzystając z różych reakcji różynch materiałów na orgon, energią tą można manipulować – np. tworzyć miejsca, w których się ona akumuluje lub kierować jej przepływem w konkretnym kierunku.

Energia promieniująca z piramidalnych orgonitów, uchwycona na kilrlianowskiej fotografii.

Jakie są rodzaje energii orgonu?

 

Energia orgonu może być spolaryzowana. Można na tej podstawie wyróżnić trzy podstawowe typy orgonu, są to OR (Orgone Radiation), POR (Positive orgone Radiation) i DOR (Deadly Orgone Radiation). OR jest energią neutralną, natomiast POR i DOR są to dwa przeciwstawne bieguny tej energii. POR jest energią wspierającą życie, korzystnie wpływającą na zdrowie i odżywiającą. DOR jest orgonem o przeciwnej polaryzacji. Jest to energia destrukcyjna dla organizmów żywych.

Miejscami, gdzie naturalnie występuje dużo pozytywnego orgonu, są las, góry, zbiorniki wodne, w szczególności pobliża wodospadów. Ogólnie na łonie natury gromadzi się dużo tej energii. Po deszczach zwiększa się ilość pozytywnego orgonu w powietrzu. Dlatego przebywając w naturze czujemy się zdrowsi i przepełnieni pozytywną energią. Także rośliny promieniują energią POR i w jakimś stopniu potrafią przemienić DOR w POR. Stąd w pomieszczeniach, w których są ustawione kwiaty na parapetach, czujemy się lepiej.

Natomiast energia DOR emanuje głównie z urządzeń i budowli, które nie są budowane w zgodzie z naturą, a ich działanie nie jest harmonijne z naturalnym funkcjonowaniem organizmów żywych. Duże natężenie energii DOR jest obserwowane w takich miejscach jak strefy przemysłowe, wielkie miasta, pobliża elektrowni.

W dzisiejszych czasach głównym źródłem negatywnego orgonu są dla nas urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne, takie jak telefony, routery, mikrofalówki. Również stacje przekaźnikowe w systemach łączności bezprzewodowej (stacje bazowe telefonii komórkowej -anteny GSM) emitują ogromną ilość negatywnego orgonu, wprost proporcjonalną do wielkości promieniowania elektromagnetycznego, które się z nich wydobywa.

 

Orgon a zdrowie

 

Jak już wspomniano w powyższym akapicie, pozytywny orgon POR ma korzystny wpływ na zdrowie, natomiast negatywnie spolaryzowany orgon DOR ma wpływ destrukcyjny.

Wilhelm Reich stwierdził, idąc o krok dalej, że  choroby, fizyczne i psychiczne, wynikają wyłącznie z zaburzeń w naturalnym przepływie energii orgonu przez organizm. Blokady te powstają na skutek traum. Sprawiają one, że energia orgonu zaczyna być magazynowana w tkankach ciała. Wilhelm Reich nazywał tą zakumulowaną energię „zbrojeniem” ciała (armouring). Taki zastały orgon przybiera po pewnym czasie swoją negatywną postać, czyli zmienia się w DOR, co skutkuje ostatecznie degeneracją organizmu.

 

Akumulatory orgonu

 

Po odkryciu zależności pomiędzy przestojami w przepływie energii w ciele a chorobami, Wilhelm Reich zaczął tworzyć akumulatory orgonu. Ich celem było napromieniowanie organizmu zagęszczonym orgonem, by zneytralizować nagromadzony w ciele DOR i usunąć blokady energetyczne.

Akumulatory orgonu, które budował Wilhelm Reich, miały formę budki, do której można było wejść. Ich ściany były zbudowane z naprzemiennych warst metalu i materiałów organicznych. Taka konstrukcja pozwalała na gromadzenie orgonu z otoczenia wewnątrz urządzenia. Przebywanie w akumulatorze orgonu wywierało pozytywny efekt na zdrowie. Wilhelm Reich używał tych akumulatorów do leczenia swoich pacjentów, a sama terapia orgonem okazałą się być skuteczna w leczeniu zarówno ostrych, jak i przewlekłych chorób, w tym nawet raka.

Odkrycie Wilhelma Reicha i wiele obiecujące wyniki terapii w akumulatorach orgonu nie spodobały się jednak niektórym amerykańskim instytucjom rządowym: FDA (U.S. Food and Drug Administration) i AMA (American Medical Association). Instytucje te zaczęły wysnuwać oskarżenia przeciwko Reichowi za jego politycznie niepoprawne odkrycia, gdyż wykraczały one daleko poza oficjalnie przyjęty kanon wiedzy medycznej. Był on nękany tak długo, aż został zamknięty w więzieniu.

Zaraz potem FDA zaczęło prowadzić agresywną kampanię mającą na celu zakazanie użytkowania akumulatorów orgonu, a także zniszczenie książek i czasopism, które poruszały tematykę energii orgonu. Działania te miały pełne wsparcie ze strony amerykańskiego rządu, który argumentował ich celowość stwierdzeniem, że orgon nie istnieje. Co ciekawe, już samo występowanie słowa „orgon” było podstawą do niszczenia publikacji.

Oczywistym, samonasuwającym się pytaniem, jest: skoro orgon nie istnieje, to czemu rząd amerykański włożył tyle wysiłku w zakazanie jego używania i próbę wymazania wszelkich wzmianek o tej energii? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam do rozważenia czytelnikowi.

 

Orgonity

 

Praca Wilhelma Reicha była inspiracją dla wielu kolejnych, niezależnych badaczy. Pod koniec XX wieku w wyniku ich badań powastało proste w budowie urządzenie, nazwane od energii orgonu orgonitem. Orgonit zbudowanu jest z opiłków metalu i kryształu górskiego zatopionych w żywicy. Różni się on od akumulatora orgonu tym, że nie tylko pobiera energię orgonu z otoczenia, ale dzięki zatopionemu w nim kryształowi przekształca negatywnie spolaryzowaną energię DOR w pozytywnie spolaryzowany POR.

Podobnie jak akumulatory orgonu, także orgonity działają na zasadzie pasywnej -nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania, gdyż wykorzystują naturalnie występujące mechanizmy przemieszczania się i gromadzenia cząsteczek orgonu w przestrzeni, pomiędzy różnymi materiałami. W orgonicie do transmutacji orgonu wykorzystuje się idealną, krystaliczną strukturę kryształu górskiego, która ma właściwość harmonizowania energii i przywracania jej naturalnego stanu, wspierającego wszystkie funkcje życiowe organizmów żywych.

Osoby wrażliwe energetycznie z łatwością mogą odczuć działanie orgonitu, umieszczając dłoń nad nim.

 

Zastosowanie orgonitów

 

Jest wiele powodów, dla których warto kupować (lub zbudować samemu) orgonity. Mają one szereg pozytywnych właściwości dla wszystkich mieszkańców domu. Oto kilka z nich:

 1. Orgonity efektywnie oczyszczają energię w pomieszczeniach. Działają pasywnie, to znaczy że nie trzeba ich zasilać w żaden sposób.
 2. Przebuwając w pobliżu orgonitów czujemy się naturalnie naenergetyzowani. Odczuwamy mniejsze zmęczenie, a nasze ciała regenerują się szybciej po wysiłku lub chorobie.
 3. Pomagają stabilizować nastrój, wpływają na nas relaksująco. Ich kojące działanie jest nieocenionym wsparciem w stanach depresyjnych.
 4. Pomagają wyciszyć umysł i ułatwiają medytację.
 5. Poprawiają jakość snu, a także wiele osób śpiących w pobliżu orgonitu ma żywsze sny.
 6. Orgonity neutralizują szkodliwe działanie promieniowania elektromagnetycznego. Warto umieszczać je szczegónie w okolicach routerów, komputera, telewizora czy mikrofalówek.
 7. Zwierzęta w pobliżu orgonitów są bardziej relaksowane .
 8. Orgonity wspierają także wzrost, kwitnienie i owocowanie roślin w domu i w ogrodzie.
 9. Jedzenie (np. owoce) ustawione koło orgonitu zdecydowanie dłużej zachowuje świeżość.

 

Czym jest działo orgonowe (chembuster)?

 

Działo orgonowe, inaczej nazywane chembusterem, jest rodzajem orgonitu. Zbudowane jest z bazy orgonitowej, w której zatopione są miedziane rurki. W każdej z rurek umieszczony jest kryształ górski zakończony dwustronnie naturalnym szpicem. Działo orgonowe ma zdecydowanie większe pole działania, głównie ze względu na swój rozmiar.

Miedziane rurki mają za zadanie kierunkować strumień energii wydobywający się z orgonitu do góry, w niebo, a dodatkowe kryształy wzmacniają efekt transmutacji negatywnej energii DOR w pozytywną POR. Głównym efektem działania chembustera jest optymalizacja pogody i neutralizcja chemtrails w atmosferze, ale, tak jak zwykły orgonit, wywiera on ogólnie pozytywny efekt na zdrowie wszystkich istot żywych, które znajdują się w polu jego działania. Działo orgonowe umieszczone na własnej posesji to nie tylko dbanie o najbliższą przestrzeń wokół domu, ale prawdziwy dar dla Matki Ziemii.

 

 

Jak zrobić orgonit?

 

Przygotowania

Orgonity są stosunkowo proste do wykonania. Żeby samodzielnie wykonać orgonit, potrzebne będą następujące rzeczy:

 • Żywica epoksydowa lub poliestrowa. Kupując żywicę zwrócić uwagę na to, żeby była to żywica przeznaczona specjalne do robienia odlewów oraz najlepiej wybierz przeźroczystą, gdyż orgonit ładniej wygląda, kiedy widać co jest w środku
 • Opiłki (skrawki) metalu. Najlepsze metale do orgonitu to żelazo, miedź, brąz, stal, nikiel. Można je kupić w zakładach obróbki metali. Pracując ze skrawkami metali należy uważać na to, że są bardzo ostre. Warto wyposażyć się więc także w grube rękawice
 • Kryształ górski
 • Forma do odlewu. Najlepiej kupić silikonową formę o pożądanym kształcie, najczęściej jest to piramidka lub stożek. Silikonowa forma pozwala na łatwe wyjęcie odlewu, gdyż jest elastyczna, a żywica do niej się nie przykleja
 • Inne dodatki – oprócz kryształu górskiego można dodać do orgonitu także inne kamienie szlachetne, które nadadzą orgonitowi specjalnych właściwości. Każdy kamień szlachetny ma inne działanie, także warto o nich poczytać i wybrać takie, których energią chcemy się otoczyć.

Praca z żywicami wymaga specjalnych środków ochronnych, gdyż ich opary są toksyczne. Podczas wykonywania orgonitu koniecznie należy używać maski ochronnej i rękawic, a sam odlew robić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu (wentylacja jest konieczna aż do jego całkowitego utwardzenia orgonitu, co może zająć ok. tygodnia)

Wykonanie orgonitu

Robienie orgonitu zaczyna się od przygotowania formy. W formie umieść kryształ górski i inne kryształy, które chcesz zatopić w orgonicie. Ostatni centymetr formy pozostaw pusty – ponieważ forma w trakcie odlewu stoi do góry nogami, będzie to dolna warstwa orgonitu. Ma to zapobiec wystawania ostrych kawałków metalu z podstawy orgonitu. Następnie przyszykuj żywicę. Żywice są zazwyczaj dwuskładnikowe. Producent dostarcza je jako żywicę i katalizator (utwardzacz).

Do wymieszania żywicy użyj jednorazowego pojemniczka, np. plastikowego kubka. Do pojemniczka wlej żywicę i katalizator w proporcjach określonych przez producenta. Następnie delikatnie wymieszaj oba składniki mieszadełkiem. Ważne jest, aby obie części żywicy były ze sobą bardzo dobrze połączone, inaczej żywica może się nie utwardzić do końca i niestesty taki odlew będzie nadawał się tylko do wyrzucenia. Żywicę należy ostrożnie mieszać około minuty, tak, żeby możliwie nie powstawały w niej bąbelki powietrza.

Wymieszaną żywicę delikatnie wlej do przygotowanej wcześniej formy z metalem i kryształami i pozostaw do utwardzenia. Na opakowaniu żywicy będzie informacja ile to zajmie, zazwyczaj ok. doby do wstępnego utwardzenia, a ok. tygodnia do całkowitego utwardzenia odlewu.

Staraj się, aby twoje intencje były pozytywne i pełne miłości podczas tworzenia orgonitu. Być może sesja medytacji poprzedzająca pracę nad orgonitem będzie dobrym pomysłem.

Po utwardzeniu żywicy możesz wyjąć orgonit z formy i gotowe:)

 

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cloudbuster

https://www.theguardian.com/news/2011/jul/06/weatherwatch-cloudbuster

 

 

 

 

 

 

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 56 = 60

Shopping Cart