Sztuka organizacji biura: jak skutecznie wykorzystać artykuły biurowe do porządkowania przestrzeni

Właściwa organizacja przestrzeni biurowej wpływa na wydajność pracowników, a także wizerunek firmy. Wystarczy wprowadzić do swojego przedsiębiorstwa kilka prostych i praktycznych rozwiązań, które sprawią, że nie będziemy musieli niczego szukać. Do tego zaoszczędzimy cenny czas.

Utrzymanie porządku to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu. W związku z tym niezależnie od profilu prowadzonej działalności powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prowadząc biuro, zachować w nim porządek.

Bardzo pomocne będą różnego typu akcesoria takie jak segregatory, teczki, koszulki, skoroszyty, ofertówki, przyborniki, zakładki, wizytownik i półki na dokumenty.

Ergonomia pracy

Planując urządzenie biura, należy kierować się podstawową zasadą – ergonomią pracy. Ważne jest właściwe przygotowanie stanowiska pracy, czyli biurka, wygodnego krzesła, funkcjonalnych regałów i szafy na dokumenty. Nie można również  zapomnieć o innych niezbędnych przedmiotach, które będą w zasięgu naszej ręki.

Co się do nich zalicza? To między innymi kosz na śmieci, podkładki i kalendarz na biurko oraz przyborniki na artykuły piśmienne. Nie bójmy się sięgać po drobne, praktyczne przedmioty, które pomogą zorganizować i uporządkować przestrzeń biurową. Na rynku mamy ogromny wybór tego typu artykułów, które ułatwią organizację miejsca pracy.

Segregatory i skoroszyty

Pierwsza rzecz, jaka przychodzi nam do głowy, kiedy pada słowo biuro, to dokumenty biurowe. Praktycznie w każdym biurze znajdziemy dużą liczbę faktur, rachunków, zleceń, umów czy ważnych notatek. Oczywiście coraz częściej przechowujemy je w formie cyfrowej, ale są takie dokumenty, które musimy mieć w biurze w formie wydruku.

W celu zachowania porządku do segregowania dokumentów najlepiej wykorzystać segregatory i skoroszyty. Ich ogromną zaletą jest to, że są produkowane z trwałych, jak i ekologicznych surowców. Do tego można je kupić w kilku kolorach, co jeszcze bardziej ułatwia ich archiwizację.

Co więcej, posiadają one specjalne naklejki, które umożliwiają sporządzenie opisu segregowanych dokumentów. To w znaczący sposób przyśpieszy porządkowanie danej kategorii dokumentów lub ich odszukanie.

Segregowanie dokumentów ułatwią również koszulki i ofertówki. To must-have na liście wyposażenia każdego biura. Warto zdecydować się na tradycyjne koszulki w formacie A4, a także koszulki do segregacji, z klapką, zamykane na suwak lub na rzep.

Przydatny może okazać się także ażurowy pojemnik na dokumenty. Możemy go postawić na półce. Świetnie sprawdzi się także do segregacji dokumentów w meblach biurowych. Z przodu ma specjalne miejsce, w którym można oznaczyć kategorię dokumentów.

Takie pojemniki są dostępne w wielu kolorach. Ich odcienie mogą posłużyć jako wewnętrzny, spersonalizowany klucz do segregacji danych wydruków.

Przeczytaj także: Artykuły biurowe, dzięki którym organizacja dokumentów stanie się prosta

Niezbędne artykuły na biurko

W celu utrzymania porządku na biurku warto zainwestować w praktyczne, a zarazem efektowne artykuły, które pomogą uporządkować przestrzeń bezpośrednio na biurku. Jednocześnie usprawnią pracę i sprawią, że będzie komfortowa.

Idealnie do tego sprawdzi się przybornik, który umożliwia przechowywanie w jednym miejscu długopisów, ołówków i innych przyborów piśmienniczych oraz kreślarskich.

Dobrym pomysłem jest także zakup wizytownika, w którym można zapisać wszystkie dane adresowe naszych klientów, producentów czy partnerów biznesowych. W sprzedaży dostępne są artykuły, które mogą pomieścić nawet 400 wpisów.

Archiwizacja dokumentów biurowych będzie przebiegać sprawniej, jeśli zdecydujemy się na zakup szufladek na biurko. Sami decydujemy, ile ich potrzebujemy, a także jakiego będą koloru. W sprzedaży są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu można je dopasować do aranżowanej przestrzeni biurowej.

Aby nie zgubić ważnych dokumentów, często do ich spięcia wykorzystujemy spinacze. W biurach wykorzystuje się ich hurtowe ilości. Spinacze są drobne i łatwo je zgubić. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego pojemnika na spinacze, który najczęściej jest wyprodukowany z trwałego plastiku. Pojemniki są dostępne w oryginalnych kształtach.

Praktycznym rozwiązaniem w biurze jest również montaż wyjątkowych stojaków na ulotki, które możemy postawić na biurku. Dzięki temu w efektowny sposób można wyeksponować nasze materiały promocyjne. Z kolei na katalogi i czasopisma sprawdzi się przeznaczona do tego półka.

Artykuły biurowe w Global Office

Jeśli szukasz artykułów biurowych, dzięki którym uporządkujesz przestrzeń biurową, a jednocześnie uczynisz ją praktyczną, funkcjonalną i efektowną, proponujemy zapoznać się z bogatą ofertą Global Office.

W jednym miejscu i bez wychodzenia z domu kupisz wszystkie niezbędne artykuły do wyposażenia swojego biura.

W ofercie Global Office znajduje się wiele produktów eko. Przy ich produkcji zadbano, aby do atmosfery przedostało się jak najmniej zanieczyszczeń. To niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, kiedy mierzymy się z widocznymi zmianami klimatu.

Artykuły piśmienne, biurowe, papiernicze, kreślarskie, przemysłowe, sanitarne, a także produkty do organizacji przestrzeni biurowej kupisz w atrakcyjnych cenach! To jedyny taki sklep, w którym zamówisz wszystko, czego potrzebujesz do biura!

Shopping Cart