10 produktów, które pomogą ci zadbać o kondycję skóry

Żeby skóra była promienna, gładka i delikatna potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób prawidłowo zadbać o swoją skórę, to koniecznie sprawdź, które 10 kosmetyków musisz posiadać w swojej łazience.

 

Pielęgnacja twarzy – jakich produktów użyć?

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy, to jest ona zdecydowanie konieczna, jeśli chcemy cieszyć się młodą i promienną cerą przez długi czas. Oczywiście lista kosmetyków, których używamy do pielęgnacji twarzy może być bardzo długa, ponieważ zazwyczaj warto rozgraniczyć np. pielęgnację skóry pod oczami od pielęgnacji reszty twarzy. Jednak podstawowe kosmetyki, jakie powinny znaleźć się w każdym domu to przede wszystkim:

  • Produkty oczyszczające – dobre oczyszczenie twarzy sprawia, że pory nie zapychają się, a na skórze nie pojawiają się niechciane niedoskonałości.
  • Peelingi – pozbywanie się martwego naskórka jest bardzo istotne, w zależności od wrażliwości twarzy możesz wybrać różne rodzaje peelingów – zarówno zwykły peeling z drobinami, jak i peeling enzymatyczny, który jest zdecydowanie łagodniejszy.
  • Krem nawilżający – zadbana skóra to taka, która jest napięta i nawilżona, dlatego warto zadbać o to, aby taka była. Pamiętaj przy tym, żeby nie mylić kremu nawilżającego z kremem natłuszczającym.
  • Krem z filtrem – bardzo ważny kosmetyk, który przez wiele osób jest niestety pomijany. O kremie z filtrem należy pamiętać nie tylko latem, ale także jesienią oraz zimą, ponieważ wtedy promieniowanie UV także dociera do naszej skóry.

Pielęgnacja ciała z kosmetykami Hebe

Niemniej istotna od pielęgnacji twarzy jest oczywiście pielęgnacja całego ciała. Wszystkich typów kosmetyków możesz szukać w popularnych drogeriach – w znalezieniu najlepszych produktów przyda Ci się np. gazetka Hebe na gazetkowo.pl.

  • Peeling – podobnie jak w przypadku cery, tak i w przypadku reszty ciała należy regularnie pozbywać się martwego naskórka. W tym przypadku jednak należy postawić na inne kosmetyki – nieco grubiej zmielone i silniejsze w działaniu.
  • Suchy olejek – ciało po peelingu należy odpowiednio natłuścić, dlatego dobrym wyborem jest zastosowanie suchego olejku, który nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze, a przy tym dokładnie ją pokrywa.
  • Balsam – jeśli natomiast nie lubisz olejków, to możesz postawić na balsam, który również odpowiednio natłuści i nawilży Twoją skórę.

Pielęgnacja stóp i dłoni – sprawdź promocje w gazetkach promocyjnych

Podczas pielęgnacji bardzo często zapominamy o stopach i dłoniach, a przecież one też potrzebują odpowiednich kosmetyków – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dużo czasu spędzamy w ciężkich butach, a dłonie narażone są na niskie temperatury.

  • Krem do rąk – jeśli chcesz, aby Twoje ręce nie były szorstkie i nieprzyjemne, to zainwestuj przede wszystkim w dobry krem do rąk. Krem nawilży je i pozwoli im się odprężyć po kontakcie z nieprzyjemnymi warunkami, takimi jak np. ujemne temperatury.
  • Krem do stóp – równie ważne jest to, aby kremować stopy, które często wiele godzin spędzają wciśnięte w skarpety i buty, gdzie pocą się i wysuszają.
  • Skarpetki złuszczające – jeśli masz problem ze zbyt szorstkimi stopami, to przed zakupem kremów spróbuj wykonać zabieg za pomocą skarpetek złuszczających, które pomogą Ci pozbyć się niepotrzebnej warstwy zrogowaciałego naskórka.
Beautiful woman taking care of her skin looking into the mirror in the bathroom with beautiful green plants. Facial skin care concept

Jeśli poszukujesz odpowiednich produktów dla siebie, to gazetka Rossmann na gazetkowo.pl przyjdzie Ci z pomocą. Znajdziesz tam informacje o wszystkich produktach, które warto kupić, aby zadbać o swoją skórę.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 77 = 87

Shopping Cart