suplementy na skórę

Jakie suplementy na skórę warto brać? Przegląd skutecznych składników

Jakie suplementy na skórę rzeczywiście warto wykorzystać w swojej diecie? Dowiedz się, które witaminy i ekstrakty z roślin mają dobroczynną moc dla pielęgnacji skóry.

Suplementy na skórę i jej niedoskonałości – ogólne działanie

Wielu z nas, szczególnie kobietom, zależy na tym, aby ich skóra wyglądała pięknie, była jędrna i jedwabiście gładka w dotyku. Skóra to jednak nie tylko ten element ciała, który “wygląda”, ale i pierwsza warstwa ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Jej suchość, utrata elastyczności lub zdrowego koloru mogą być pierwszą wskazówką tego, że coś złego dzieje się z Twoim zdrowiem1.

U zdrowego człowieka, wszystkie niezbędne dla skóry witaminy i mikroelementy przyjmowane są wraz z pożywieniem. Jeżeli jednak jesteś osłabiona albo przebywasz na diecie odchudzającej, może się zdarzyć, że suplementy diety na skórę staną się odpowiedzią na takie problemy jak sucha, pozbawiona blasku skóra. Zadaniem takich preparatów jest dostarczenie organizmowi niezbędnych dla prawidłowego wyglądu i funkcji skóry składników.

Sprawdzone suplementy na skórę – lista

Jeżeli chcesz, aby wybrane przez Ciebie suplementy na skórę działały jak najbardziej kompleksowo, to warto aby w swoim składzie zawierały:

  • biotynę
  • witaminę A
  • witaminę C
  • skrzyp polny
  • pokrzywę.

Taki zestaw mają m.in. suplementy personalizowane dostępne na https://pure4me.pl, które poza witaminami i składnikami mineralnymi na skórę zawierają także inne niezbędne witaminy i składniki mineralne dostosowane do Twoich potrzeb.

Biotyna jest koenzymem gigantycznej liczby procesów – wpływa m.in. na aktywność gruczołów łojowych i regulację sebum. Może się więc szczególnie przydać, gdy trapią Cię niedoskonałości skóry. Nie bez żadnych podstaw okrzyknięto ją w końcu “witaminą piękności”. Witamina A nawilża skórę od wewnątrz i pomaga ją uelastycznić. Witamina C uczestniczy w produkcji kolagenu, a skrzyp polny i pokrzywę wykorzystywały już nasze mądre prababki, aby wzbogacić swoje ciało w kluczowe mikroelementy. Warto też pamiętać o tym, że witaminy A i C to wartościowe antyoksydanty – przechwytują wolne rodniki i naprawiają wywołane przez nie szkody. Tym samym przyczyniają do opóźniania procesów starzenia naszego ciała (skóry też!).

Kiedy należy stosować suplementy diety na skórę

Jak już wspominaliśmy wyżej, jeśli odżywiasz się prawidłowo i jesteś zdrowa, suplementy na skórę wcale nie muszą być Ci potrzebne. Niestety ostatnie badania2 NPZ i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wykazują, że diety większości Polaków są nieprawidłowo zbilansowane. Dlatego, jeśli stosujesz w tej chwili dietę ubogą w część ważnych dla organizmu witamin i składników mineralnych albo spożywasz mniej niż 1600 kcal dziennie3 i widzisz u siebie problemy ze skórą, to zasięgnij rady lekarza, farmaceuty lub dietetyka. Powinni doradzić Ci, czy pora zacząć przyjmować suplementy diety na skórę.

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  1. https://newsinhealth.nih.gov/2015/11/keep-your-skin-healthy
  2. https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/12/Normy_zywienia_2020web-1.pdf
  3. https://journals.viamedica.pl/gazeta_amg/article/view/62483

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

69 + = 76

Shopping Cart