Jak pobudzić uśpione cebulki włosów? Poznaj skuteczne sposoby.

Dobry wygląd i kondycja włosów, często wpływać może na ogólne samopoczucie. Ponadto, kondycja ta odzwierciedla również ogólny stan zdrowia. Dlatego w momencie, kiedy włosy zaczynają wypadać, pojawiają się problemy z łysieniem, a włosy nie chcą rosnąć, warto wypróbować kilka skutecznych sposobów. Nie zawsze należy od razu wybierać kosztowne zabiegi i terapie. Istnieje sporo skutecznych metod, które nie wymagają ogromnych nakładów finansowych i można je wykonywać w domowym zaciszu. W artykule tym przedstawione zostanie, jak pobudzić uśpione cebulki włosów, by cieszyć się gęstą i zdrową fryzurą.

Dieta kluczem do sukcesu

Aby skutecznie pobudzać uśpione cebulki włosów, warto także zwrócić uwagę na zdrową i zbilansowaną dietę. Sposób odżywiania bogaty w fast foody, tłuste i smażone potrawy, spore ilości cukru i alkoholu, z pewnością nie pomogą, a jedynie pogorszą kondycję naszych włosów i cebulek. Skutki złej diety szybko można zauważyć w pogarszającej się kondycji naszych włosów, a także skóry i paznokci. Organizm wysyła w ten sposób sygnały, że brakuje mu ważnych składników odżywczych, a także witamin i minerałów. Dlatego dobór odpowiedniej diety powinien być pierwszym krokiem, jeśli chcemy pobudzić uśpione cebulki włosów. Dieta taka powinna być bogata w podstawowe składniki odżywcze, a także sporą ilość witamin z grupy A, D, E, K, oraz witaminy C. Minerały, które będą pomocne w pobudzaniu cebulek włosów to m.in. magnez, żelazo, cynk i selen. Codzienny jadłospis powinien opierać się na produktach zbożowych, rybach, owocach, warzywach, oraz orzechach. Istotne jest także dostarczanie odpowiednich ilości beta-karotenu, który efektywnie wpływa na odnowę komórek włosów. Spore ilości tego składnika znajdziemy w pomidorach, marchwi, sałacie, szczypiorku, czy natce pietruszki. Oczywiście mięso również można spożywać, lepiej jednak w formie pieczonej, lub duszonej. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie nawadnianie swojego organizmu, poprzez wypijanie odpowiednich ilości wody każdego dnia.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Jeśli chcemy pobudzić uśpione cebulki naszych włosów, pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy. Podstawę stanowi szampon ze składnikami aktywnymi, które będą pobudzać uśpione cebulki włosów. Warto wybrać szampon, który będzie miał naturalny skład, oraz składniki, takie jak: kofeina, brzozowy propolis, mydlnica lekarska, wyciąg z chininy, a także witaminy z grupy B. Skutecznie pobudzać cebulki włosów będzie również wyciąg z pokrzywy i rozmarynu. Oprócz dobrze dobranego szamponu dobrym pomysłem będzie także zakup wcierki do skóry głowy. Jeśli chodzi o wcierki pobudzające uśpione cebulki włosów, obecnie jest ich na rynku całkiem sporo. Często zawierają one wspomniane wcześniej składniki, a także inne, takie jak: olejek z drzewa herbacianego, łopian, olej z czarnuszki, tymianek, olej kokosowy, czy też. Inne cenne składniki, które skutecznie pobudzają wzrost włosów to biotyna, witamina A, witamina C, selen, cynk i magnez.

Masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy stanowi również bardzo istotny element pobudzania uśpionych cebulek włosów. Właściwe ukrwienie skóry głowy przekłada się na dobrą kondycję cebulek włosów. Dlatego warto wykonywać taki masaż systematycznie, najlepiej codziennie przez kilka minut. Należy robić to delikatnie, kolistymi ruchami masować skórę głowy przy pomocy opuszków palców. Można także w tym celu wykorzystać specjalny masażer do skóry głowy, który bez problemu można kupić w drogerii. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup odpowiedniej szczotki do włosów, najlepiej wykonanej z naturalnego włosia. Regularne delikatne czesanie włosów i skóry głowy, oraz systematyczny masaż poprawią ukrwienie naczyń krwionośnych skóry głowy, dzięki czemu składniki aktywne z szamponu i wcierki będą łatwiej przyswajane. Praktykując codziennie wspomniane czynności, prędko zauważymy na naszej głowie nowe, wyrastające włoski.

Jak widać, istnieje kilka sposobów na skuteczne pobudzanie uśpionych cebulek włosów. Nie wymagają one sporych nakładów finansowych i można je wykonywać w domu. Warto pamiętać, że najlepszych efektów można się spodziewać poprzez systematyczność. Dieta, oraz dobrze dobrane kosmetyki do skóry głowy i masaż, zaowocują po czasie, ale efekty będą naprawdę spektakularne i trwałe.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 5 =

Shopping Cart