skracacz linków linkd

Linkd – Skracacz Linków Który Warto Wypróbować 🔗

Czym jest skracacz linków?

Skracacz  linków, nazywany również skracaczem adresów URL, narzędziem skracającym linki oraz kompresorem linków to proste narzędzie, które pozwala na zamianę długiego adresu URL na dowolny, określony przez Ciebie adres URL. To sposób na zamianę długiego i mało atrakcyjnego wizualnie linka w adres, który jest prosty i czytelny. Jest to więc bardzo praktyczne narzędzie, które ma bardzo wiele ciekawych zastosowań.

Standardowo skracacze  linków takie jak bit.ly czy short.ly korzystają z adresu domeny skracacza jako domeny podstawowej. Niestandardowe skracacze adresów URL pozwalają wybrać własną domenę. Możesz udostępniać linki bezpośrednio, osadzać je w „tekście kotwicy”  lub użyć niestandardowego narzędzia do skracania linków, aby Twoje linki wyglądały dobrze.

 

Krótka historia skracaczy adresów URL

Od samego początku istnienia Internetu linki były sposobem na poruszanie się między stronami w Internecie. Istnieje możliwość linkowania bezpośredniego lub z wykorzystaniem tekstów kotwicy (anchorów). W momencie pojawienia się platform społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook, dzielenie się długimi adresami URL zaczęło być problematyczne, ze względu na wygląd, użyteczność, a także ograniczoną ilość znaków – jak w Twitterze. Szukanie możliwości poradzenia sobie z tym problemem stało się przyczyną powstania skracaczy linków.

Początkowo Twitter korzystał ze skracacza TinyURL, następnie od listopada 2009 roku została przełączona na Bitly. Następnie Twitter zaczął korzystać z własnego skracacza linków t.co.

Google poszedł w ślady Twittera, uruchamiając goo.gl w grudniu 2009 r. A od tamtej pory pojawiły się dziesiątki programów do skracania adresów URL, wszystkie z różnymi funkcjami i modelami przychodów. Warto nadmienić, że informacja ta jest już nieaktualna, bowiem 13 kwietnia 2018 roku nowym użytkownikom wyłączona została możliwość tworzenia krótkich linków goo.gl.

Skracacz linków

 

Jakie funkcje może pełnić współcześnie skracacz linków

 

Maskowanie adresu URL

Z różnych powodów, zarówno marketingowych jak i innych, takich jak cele spamerskie i hakerskie. Współcześnie jednak na szczęście zarówno przeglądarki, jak i wiele programów antywirusowych chronią nas w dużej mierze przed tego rodzaju zagrożeniami. Główne cele maskowania to:

  • ukrycie “nieładnego”/długiego adresu url lub linka afiliacyjnego
  • ukrycie długiej nazwy domeny

Tracking linków

Możliwość śledzenia linków musi być najważniejszym powodem skracania linku. Dzięki temu istnieje możliwość sprawdzenia jak wiele udało się uzyskać kliknięć, a także konwersji z wybranego kanału. Do każdego kanału możemy dobrać inny link, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do bardzo wielu danych, które trudno byłoby uzyskać w inny sposób.

 

Cel marketingowy skracania linków

Znacznie łatwiej zapamiętać krótką rzucającą się w oczy nazwę, zawierającą słowo kluczowe. Zazwyczaj jest ona również znacznie bardziej zachęcająca dla potencjalnego klienta, co może mieć przełożenie na konwersję.

Testy A/B

Dzięki skracaczom linków możemy przeprowadzać testy A/B, badając konwersję lub inne zachowania  różnych grup potencjalnych klientów pochodzących z wielu różnych kanałów.

 

Jaki skracacz linków jest najlepszy?

Istnieje  wiele różnych narzędzi do skracania linków. Oczywiście jednym z nie tylko najpopularniejszych, jest bit.ly.  Umożliwia on proste i wygodne skracanie linków, a do tego obserwowanie  aktywności użytkowników Znanym i lubianym narzędziem jest także  Ow.ly  oraz TinyURL, a także polski Linkd, o którym niżej.

 

Linkd – proste i wygodne narzędzie do skracania linków

Jeśli w korzystaniu ze skracacza linków, szczególnie istotna jest dla nas anonimowość oraz bezpieczeństwo, warto skorzystać z polskiego skracacza linkd.pl. Umożliwia on proste i szybkie skracanie linków, gwarantując przy tym całkowitą prywatność. Narzędzie nie wymaga rejestracji, a także nie analizuje zachowania użytkowników. Użytkowanie tego skracacza jest proste, intuicyjne, a panel czytelny i prosty w użytkowaniu.

 

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 3

Shopping Cart