Popraw swoje zdrowie z zegarkiem sportowym Garmin

Smartwatche do sportu marki Garmin to nie tylko zaawansowane komputery treningowe, ale także monitory zdrowia, które zbierają i na bieżąco analizują najważniejsze informacje, dotyczące Twojego samopoczucia. Jak możesz wykorzystać odczyty zegarków, żeby czuć się lepiej na co dzień?

Zadbaj o swój sen z zegarkiem Garmin

Wszystkie zegarki Garmin wyposażone w nadgarstkowy czujnik tętna mają możliwość zaawansowanego monitorowania snu. Wykorzystując akcelerometr, smartwatch automatycznie wykrywa moment, w którym zapadasz w sen, a następnie, posługując się czujnikiem tętna, mierzy zmiany pulsu, rytmu zatokowego pracy mięśnia sercowego (HRV) oraz ilość oddechów.

Na tej podstawie zaawansowany algorytm opracowany przez lidera pomiarów fizjologicznych u sportowców, firmę Firstbeat, oznacza:

  • długość trwania każdej z faz snu (sen płytki i głęboki oraz faza REM),
  • jakość odpoczynku,
  • całkowity czas snu oraz wybudzeń.

Po przebudzeniu następnego dnia otrzymasz wartościowe informacje dotyczące tego, czy sen był wystarczająco dobry, aby zapewnić regenerację. Postaraj się nosić zegarek Garmin przez kilkanaście dni z rzędu. Dzięki temu urządzenie „uczy się” Twoich nawyków oraz rutyny dnia i bardziej adekwatnie reaguje na zmiany parametrów fizjologicznych. Zegarki Garmin można obejrzeć na stronie Autoryzowanego Partnera tej marki sklepu abcGPS – https://www.abcgps.pl/zegarki-garmin.

Po co Ci czujnik OHR na nadgarstku?

Optyczny czujnik tętna, wykorzystujący technologię fotopletyzmografii do oceny pracy serca możesz wykorzystać nie tylko podczas rejestrowanych treningów.

Pulsometry Garmin na bieżąco wyświetlają wartość pulsu, dzięki czemu możesz wstępnie ocenić, czy z Twoim zdrowiem wszystko jest w porządku. Dodatkowo dopasujesz alerty zbyt wysokiego oraz zbyt niskiego tętna, które uruchomią się, kiedy puls nie będzie się mieścił w typowych dla Ciebie, fizjologicznych granicach, które sam ustalisz. Być może jest to moment, kiedy warto skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem!

Technologia Elevate 3.0 oraz 4.0 to także pulsoksymetr, który w ciągu kilkudziesięciu sekund oceni wysycenie krwi tlenem. Im wyższa wartość ujrzysz na wyświetlaczu, tym lepiej! Przyjmuje się, że u zdrowej osoby saturacja krwi powinna wynosić między 95 a 98%. Niższy wynik może oznaczać problemy z układem krążeniowo-oddechowym (wyjątkiem są sytuacje, kiedy pomiaru dokonujesz na dużej wysokości nad poziomem morza, gdzie tlen w powietrzu jest mocno rozrzedzony).

Kontroluj stres z zegarkiem Garmin

Pomiar stresu oraz funkcja Body Battery pomogą Ci lepiej ułożyć dzień.

Oprogramowanie zegarka mierzy dynamikę zmiany pulsu oraz HRV i na tej podstawie wylicza, jak bardzo obciążające są dla Ciebie codzienne obowiązki. Zbyt wysoki wynik utrzymujący się przez długi czas może sugerować, że czas nieco zwolnić obroty.

Z kolei Body Battery oblicza Twój poziom energii życiowej, łącząc dane o śnie i regeneracji z obciążeniem organizmu treningami, ale też codzienną rutyną. Na kolorowym grafie możesz przeanalizować, kiedy masz najwięcej sił, a kiedy zaczynają one topnieć. Znajdź najlepszy czas na ćwiczenia z zegarkiem Garmin.

Bądź aktywny na co dzień

Oprócz zwykłej rejestracji treningu, zegarki Garmin wykrywają minuty intensywnej aktywności. To czas, kiedy dużo się ruszasz, choć niekoniecznie musi być to związane z planowanym treningiem. Dbaj, aby takich minut w skali tygodnia było odpowiednio dużo. W miarę możliwości wybieraj spacer zamiast jazdy samochodem i rower zamiast autobusu. Organizm Ci za to podziękuje.

Wbudowane w smartwatch czujniki (żyroskop, wysokościomierz, akcelerometr) pomagają też w zliczaniu ilości wykonanych kroków i pokonanych pięter. Nie musisz intensywnie trenować, aby Twoje zdrowie ulegało stopniowej poprawie. Wyznaczaj sobie coraz ambitniejsze cele, zapisuj je na platformie Connect i przesuwaj granice coraz dalej.

Trenuj to, co kochasz z pulsometrem Garmin

Zegarki sportowe Garmin, nawet te najprostsze jak Garmin Forerunner 55,  zarejestrują Twoją aktywność w jednej z wielu różnych dyscyplin sportowych. Biegasz? Pływasz? Jeździsz na rowerze? A może robisz coś zupełnie innego? Zapisuj swoje treningi, analizuj je i dziel się emocjami ze znajomymi.

Nie musisz być profesjonalistą, aby czerpać przyjemność z uprawiania sportu. Wystarczy, że lubisz się ruszać, a zegarek zajmie się resztą.

Kompleksowe podsumowanie treningowe zawiera takie informacje jak:

  • efekt treningu (tlenowy i beztlenowy) oraz główną korzyść z danej aktywności,
  • ilość spalonych kalorii,
  • tętno średnie i maksymalne,
  • średnie i maksymalne tempo poruszania się,
  • pokonany dystans,
  • czas spędzony w każdej ze stref treningowych.

Wszystkie dane wyświetlane są w sposób przejrzysty, więc nie musisz się zastanawiać, co oznaczają poszczególne wskaźniki.

Historię swojej aktywności znajdziesz na platformie Connect, gdzie dokładnie przeanalizujesz każdy trening, ocenisz swój progres w wybranym czasie i przejrzysz wszystkie podsumowania swoich osiągnięć.

Odkryj nowy wymiar aktywności razem z zegarkami Garmin. Proste w obsłudze, ale wyposażone w rozbudowane funkcje sportowe, pomogą uczynić Twoje życie lepszym. Sprawią, że chętniej będziesz wybierał aktywność, jako sposób spędzania wolnego czasu.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 13

Shopping Cart